Preskočiť na obsah
RSS odber: Správy mesta Ružomberok   |   Facebook   |   Prihlásenie  
    
Pia1
Sob2
Ned3
Pon4
Uto5
Str6
Štv7
Pia8
Sob9
Ned10
Pon11
Uto12
Str13
Štv14
Pia15
Sob16
Ned17
Pon18
Uto19
Str20
Štv21
Pia22
Sob23
Ned24
Pon25
Uto26
Str27
Štv28
Pia29
Sob30
Ned31

Akcie dnes

BLIŽŠIE OD TEBA

BLIŽŠIE OD TEBA
Čas: 30. 12. 2018, 19:00 hod.
Miesto: Kultúrny dom v Likavke
Vstupné: 3,00€
!!! VSTUPENKY VYPREDANÉ !!!

Občianske združenie RosArt a Ružomberské divadlo RosaThea vás pozývajú na premiéru svojej najnovšej divadelnej inscenácie Bližšie od teba, ktorá bude jej premiérou na slovenskom neprofesionálnom javisku.

Divadelná hra „Blízko od teba" dáva nahliadnuť do štyroch životov - štyria ľudia, štyri vzťahy a nekonečno podôb lásky, túžby a zrady. Súčasná hra s nebezpečnou presnosťou odkrýva tajomstvá správania sa mužov a žien v partnerských vzťahoch. Možno až sarkastický a cynický pohľad na súčasnú anatómiu vzťahov je však zrkadlom nášho vnímania a prežívania sveta, ktorý žijeme. Večný konflikt míňajúcich sa trajektórií ženských snov a mužských túžob, či mužských nárokov a ženských potrieb. Vášeň v kontraste s túžbou po intimite, hľadanie pravdivého citu v zápase s dráždivosťou zakázanej lásky, kontrast požiadaviek ega s túžbou po nehe a pocite bezpečia. Boxerský ring partnerskej dominancie a submisivity, mužský boj o jednu ženu a ženský zápas o jedného muža.

Predstavenie vhodné 18+.

Osoby a obsadenie
Anna: Ivet Kloptová
Alica: Vanesa Jambrozyová
Dan: Jozef Košík
Larry: Jakub Janíček

Realizačný tím
Réžia: Marianna Stančoková
Dramaturgia: Marianna Stančoková
Scenár: Patrik Marber
Kostýmy: Ivet Kloptová
Videoart a soundart: Jakub Pišek
Scénografia: Marianna Stančoková / Jakub Pišek
Technická spolupráca: Július Stančok
Preklad: Miroslav Beblavý

O autorovi:
Patrick Marber (1964): britský dramatik, režisér, komis-performer je jedným z najznámejších a najhrávanejších súčasných britských dramatikov. Premiéry jeho hier sa uvádzajú v Royal National Theatre a tiež po celom svete. Preklady jeho hier vyšli vo viac ako 30 svetových jazykoch a boli uvedené na viac ako 100 najznámejších svetových scénach.

O divadle:
Ružomberské neprofesionálne divadlo RosaThea vzniklo v roku 2011 a jeho zakladateľom je Občianske združenie RosArt, ktorého cieľom je prispieť k rozvoju amatérskej, ako aj profesionálnej umeleckej tvorby, organizovať a podporovať aktivity tohto zamerania v Ružomberku a v jeho okolí. Dramaturgickým zámerom RND RosaThea je inscenovať diela súčasnej drámy, prostredníctvom ktorých aj samotní tvorcovia tlmočia svoje pocity, názory, problémy a radosti každodennosti.

V decembri 2011 uviedlo divadlo premiéru svojej prvej divadelnej hry K. Choiński: M-A-M. V decembri 2013 bola prvýkrát uvedená inscenácia Z. Ferenczovej Babyboom, s ktorou súbor postúpil na krajskú súťaž Belopotockého Mikuláš 2014 a obsadil 3. miesto v národnej súťažnej prehliadke Palárikova Raková 2014. V roku 2014 vznikla aj inscenácia Talenty Lukáša Brutovského, ktorá získala 2. miesto na krajskej súťaži Belopotockého Mikuláš 2015. Inscenácia Z. Ferenczová – A. Medowits: Solitaire.sk bola štvrtým divadelným experimentom z dielne RND RosaThea a v súťaži LOS 2016 získala cenu za hudbu. Pre sezónu 2016/2017 súbor pripravil hru súčasného nemeckého autora Rolanda Schimmelpfenniga Push Up 1-3, s ktorou postúpil aj na celoslovenskú prehliadku Belopotockého Mikuláš 2017. V sezóne 2017/2018 bolo v repertoári dielo Faerčana Joánesa Nielsena Jestvuje krajina menom víkend?, ktorá diváka „priviedla" na psychiatriu. Inscenácia získala ocenenia na regionálnej, krajskej a celoslovenskej súťaži (2. miesto) a postúpila aj na festival Scénická žatva 2018.

Vzhľadom na obmedzenú kapacitu je potrebné si vstupenky objednať na: info@oz-rosart.sk

1911ms