Preskočiť na obsah
RSS odber: Správy mesta Ružomberok   |   Facebook   |   Prihlásenie  

LÁSKA BEZ BARIÉR /TOUT LE MONDE DEBOUT/

LÁSKA BEZ BARIÉR /TOUT LE MONDE DEBOUT/
Čas: 22. 06. 2018, 19:45 hod.
Miesto: Kino Kultúra v Ružomberku
Vstupné: 5,00€ / 4,00€
Eurokino uvádza:
 
Jocelyn je úspešný podnikateľ, sukničkár a nenapraviteľný klamár.

Snaží sa zviesť mladú a krásnu Júliu predstieraním, že je telesne postihnutý. Ale ona mu predstaví svoju sestru Florence, ktorá je na invalidnom vozíku.

Jocelyn (Franck Dubosc) predstavuje presne ten prototyp muža, ktorý sa snaží oklamať a uloviť každú ženu, ktorá okolo neho prejde a stojí za hriech. Využíva základné postupy: vyťahuje sa, pretvaruje sa a predovšetkým stále klame. A keď ho náhodou pristihne nová suseda Julie (Caroline Anglade) v situácii, keď práve sedí na invalidnom vozíku po matke, a chce sa začať o neho starať, jeho srdce zaplesá. Repertoár postupov profesionálneho zvodcu si práve rozšíril o nový trik a navyše sa vďaka nemu zoznámil s krásnou ženou.

Ale všetko sa skomplikuje, keď príjme jej pozvanie na obed k jej rodičom. Stretne sa tu totiž s Juliinou sestrou Florence (Alexandra Lamy). To by samozrejme v inej situácii uvítal, ale ona tiež sedí na invalidnom vozíku. Bohužiaľ sa na rozdiel od neho nedokáže len tak z neho zdvihnúť. A Jocelynovi sa prihodí niečo, čo vôbec nečakal. Beznádejne a romanticky sa do Florence zamiluje, ale ako jej má prezradiť, že im na spoločnú prechádzku stačí len jeden vozík?

Film Láska bez bariér režíroval Franck Dubosc, ktorý je aj autorom scenára a s chuťou si zahral aj hlavného hrdinu. O svojom prístupe k filmu prezrádza: „Vždy som  chcel vyrozprávať milostný príbeh založený na rozdiele, ktorý nie je ani kultúrny ani spoločenský, ale fyzický. Tí, ktorí sú osudom odsúdení na invalidný vozík, sa od ostatných nijako neodlišujú. Sú iní len na prvý pohľad. Nechcem nikoho poučovať. Len chcem ukázať, že je potrebné sa zaujímať o to, čo je vo vnútri každého človeka. Všetci môžeme žiť vzpriamene. Ak to chceme…"

Réžia: Franck Dubosc
Scenár: Franck Dubosc
Kamera: Ludovic Colbeau - Justin
Hrajú: Franck Dubosc, Alexandra Lamy, Elsa Zylberstein, Gérard Darmon, Caroline Anglade, Laurent Bateau, Claude Brasseur, François-Xavier Demaison...

Komédia, 107 min., MP12+, Fr/Belg., ČT, 2D projekcia

Časy premietania:
Piatok 22.6. o 19:45 hod.
Streda 27.6. o 19:30 hod.

Lístky si môžete v predpredaji zakúpiť v Informačnom centre Ružomberok a v pokladni kina. ONLINE PREDAJ TU70ms