Preskočiť na obsah
RSS odber: Správy mesta Ružomberok   |   Facebook   |   Prihlásenie  

MRAKODRAP /SKYSCRAPER/

MRAKODRAP /SKYSCRAPER/
Čas: 12. 07. 2018 - 14. 07. 2018, Štvrtok 12./2D, piatok 13./2D a sobota 14.7./3D o 19:00 hod.
Miesto: Kino Kultúra v Ružomberku
Vstupné: 2D projekcia/5,00€/4,00€, 3D projekcia/6,00€/5,00€
D. Johnson v úlohe  bývalého šéfa záchranárskeho tímu a vojnového veterána, ktorý sa teraz špecializuje na bezpečnosť mrakodrapov.

V jednom čínskom mrakodrape, ktorý má na starosti, vypukne náhle požiar a jeho rodina sa nachádza v poschodiach nad plameňmi. Zistí, ako k požiaru došlo, a dokáže svoju rodinu z nebezpečnej situácie vyslobodiť a zachrániť ich?

Dwayne Johnson s prehľadom najväčšej akčnej hviezdy súčasnosti, vyráža do smrtonosnej pasce, aby v nej prežil sklenené peklo a zachránil svoju rodinu. Mrakodrap je čistý akčný thriller, po ktorom si budete vážiť, že stojíte a chodíte po rovnej zemi.

Perla je najvyššia a zároveň najviac zabezpečená a strážená budova na svete. Napriek tomu jeho majitelia najmú skúseného bezpečnostného experta Willa Sawyera (Dwayne Johnson), aby to oficiálne potvrdil. Všetko prebieha rutinne až do okamihu keď vypukne v mrakodrape požiar, čo však nie je spôsobené technickou chybou ako sa následne preukáže.

Will, ako bývalý šéf týmu FBI, ktorý sa špecializoval na záchranu rukojemníkov, prežil už všeličo, ale toto je extrémna situácia aj pre neho samého. Požiar sa rýchlo šíri a Will zisťuje, že práve on je podľa polície podozrivý z jeho založenia. Aj keď je práve mimo budovy, bude sa musieť urýchlene do nej dostať, pretože v jednom z najvyšších poschodí je uväznená jeho žena (Neve Campbell) s jeho dvoma deťmi. A to stále ešte nie je všetko, v mrakodrape sa pohybuje ozbrojený gang, s ktorým sa musí Will tiež vysporiadať, pokiaľ chce svojich blízkych zachrániť. Ešte je tu jedna dôležitá vec, ktorá stojí za zmienku a to, že po vážnom zranení z minulosti má Will jednu nohu amputovanú a používa protézu. Do mrakodrapu v plameňoch vedie len jedna cesta a tou je vedľa stojaci žeriav, z ktorého bude musieť Will do mrakodrapu skočiť.

„Moja postava vzdáva hold všetkým obyčajným ľuďom, ktorí napriek nepriaznivým okolnostiam robia možné aj nemožné pre to, aby chránili a v prípade potreby zachránili svoje rodiny," dodáva Dwayne Johnson, ktorého hrdina navyše predvádza, že protéza na nohe nemusí byť hendikep, ale naopak veľká výhoda.

Réžia: Rawson Marshall Thurber
Scenár: Rawson Marshall Thurber
Kamera: Robert Elswit
Hudba: Steve Jablonsky
Hrajú: Dwayne Johnson, Neve Campbell, Chin Han, Noah Taylor, Roland Møller, Byron Mann, Pablo Schreiber, Hannah Quinlivan...

Akčný, 103 min., MP12+, USA, ST

Časy premietania:
Štvrtok 12.7. o 19:00 hod. / 2D projekcia / ST / 5,00€  / 4,00€
Piatok 13.7. o 19:00 hod. / 2D projekcia / ST / 5,00€  / 4,00€
Sobota 14.7.o 19:00 hod. / 3D projekcia / ST / 6,00€  / 5,00€

Lístky si môžete v predpredaji zakúpiť v Informačnom centre Ružomberok a v pokladni kina. ONLINE PREDAJ TU


78ms