Preskočiť na obsah
RSS odber: Správy mesta Ružomberok   |   Facebook   |   Prihlásenie  

SNOW FILM FEST 2018

SNOW FILM FEST 2018
Čas: 13. 11. 2018, 18:00 hod.
Miesto: Kino Kultúra v Ružomberku
Vstupné: 4,00€
Celovečerné pásmo špičkových filmov o zimných športoch a dobrodružstvách zavíta v novembri aj do ružomberského Kina Kultúra.

Festival je svojim rozsahom a návštevnosťou najväčšou akciou svojho druhu v ČR aj SR. Program, ktorý sme pre Vás pripravili, obsahuje 6 starostlivo vybraných filmov - zo zahraničných festivalov, ale aj z domácej produkcie. Na svoje si prídu všetci milovníci zimných športov a adrenalínu.

Program:
18:00 Začiatok festivalu

18:05 INTO TWIN GALAXIES (AT, 2016, 51 min., ČT)
Réžia: Jochen Schmoll
Traja dobrodruhovia, Sarah McNair - Landry, Erik Boomer a Ben Stookesberry si pred seba kladú neľahký cieľ. V mrazivých končinách Grónska, blízko Baffinovho zálivu, je doposiaľ nepreskúmaná rieka. Je to najsevernejšie položená rieka, cez ktorú kto kedy šiel na kajaku. Za pomoci snow kitu sa trojica vydáva naprieč polárnou pustatinou za 1000 km vzdialeným snom, ktorý do tej doby videli iba na satelitných mapách. Expedícia bojuje s nástrahami Grónska, polárnym počasím, ľadovcovou krajinou a ďalšími prekážkami, ktoré sa im stavajú do cesty a veria, že stihnú doraziť k rieke práve včas, aby už bola rozmrznutá, ale aby sa stále dala splavovať na lodiach. Ich najväčším motorom je odhodlanie.19:00 FROZEN ROAD (GB, 2017, 25 min., ČT)
Réžia: Ben Page
Jack London vravel, že každý muž, ktorý je mužom, dokáže cestovať osamote. Ben Page je muž a cestuje po svete iba s pomocou svojho bicykla a skúseností. Film Frozen Road sleduje jeho cestu zimnou Kanadou od juhu na sever. Hľadá nielen dobrodružstvá v krásnej krajine, ale i dokonalú samotu. Napriek nepriazni počasia a nástrahám osudu postupuje divočinou a dochádza k zisteniu, že táto cesta má ďaleko do romantických predstáv o tejto krajine. Ben vo filme, ktorý sám natáča a spracováva, popisuje pocity frustrácie a prekvapenia zažité počas jazdy naprieč poslednou veľkou divočinou.19:25 IN GORA (FR, 2017, 44 min., ČT)
Réžia: Andy Collet
Byť digitálnym nomádom je dnes snom mnohých mladých ľudí. Val a Tim si ho splnili. Žijú v žltom americkom školskom autobuse, ktorý si upravili na pojazdný hostel a v ňom jazdia po svete. Ženie ich predovšetkým hľadanie nedotknutého prašana na horských úbočiach. Spolu s nimi sa na mesačné putovanie vydáva partia lyžiarov a snowbordistov z The Picture Family. Ich cieľom je nájsť to najlepšie jazdenie po ceste naprieč Rakúskom, Slovinskom, Bulharskom, Macedónskom a Čiernou Horou. Pri ceste po Balkáne zažívajú všetko možné, len nie bežný život. Je to cesta plná zážitkov, stretávania sa s miestnymi obyvateľmi a objavovanie miestnych svahov.20:10 Prestávka 10 min.

20:20 - KÁMEN, NŮŽKY, VAGUS (ČR, 2018, 30 min., ČV)
Réžia: Tomáš Koucký
Vrcholový šport je iný svet. Je to drina, pot, peniaze, doping, reklama, médiá a zase iba tvrdý tréning. Zostáva medzitým čas na radosť z pohybu? Našťastie ešte stále je mnoho športovcov, pre ktorých je šport viac potešenie než biznis. Ako prebieha príprava tréningovej skupiny bývalého českého reprezentanta v zjazde na lyžiach Ondřeja Banka? Koho má okolo seba, kto voskuje lyže a kto umýva riady? Nahliadnite pod pokrievku sústredenia na svahoch Južnej Ameriky, v Chile. A to doslova, menu totiž pripravuje známa kuchárka Kamu. Unikátne spojenie športu a gastronómie, z ktorého sa vám budú zbiehať sliny. Dobrú chuť.

20:55 - LAPIN KULTA (ČR, 2018, 9 min., ČV)
Réžia: Petr Novák
Čas letí a čo bolo tu, je dávno preč. Všetkým nám pribúdajú roky, šediny, kilá, povinnosti. Alebo môžeme hodiť starosti za hlavu a vyraziť. Napríklad sa vydať na miesta, kde už sme boli a kde to v nás zanechalo hlboké spomienky. Jarda sa vydáva po stopách svojej študentskej cesty po Laponsku, vymenil loď za lyže, leto za zimu, plavky za vetrovku. Pri prechode severských zamrznutých riek a jazier vzdoruje mrazivým nociam i nečakanému otepleniu. Je za to však odmenený nezabudnuteľnými chvíľami na bielych pláňach pokrytých snehom, okamihmi detskej radosti, ale aj pokojom, ktorý už inde než v divočine nenájdeme.

21:05 - FREEZING (GB, 2016, 22 min., ČT)
Réžia: Rob Lockyear & Jeremy Joyce
Keď sa povie surfovanie, väčšina z nás si predstaví piesočnatú pláž, more, slnko, pohodu. Málokto už ale spája to slovo s arktickou krajinou. Niekto predsa - kamaráti Jamie a Jeremy vyrážajú do islandského mestečka Grindavik, kde hodlajú čeliť studeným a neľútostným vlnám Atlantiku. Nie je to však iba oceán, ktorý im kladie odpor, je to tiež veľká zima, nedostatočné vybavenie a v neposlednom rade aj nevôľa miestnych obyvateľov. Krátky film o tom, že surfovanie v polárnych krajinách nie je žiadna sranda. Alebo že by nie?

Lístky si môžete v predpredaji zakúpiť v Informačnom centre Ružomberok a v pokladni kina. ONLINE PREDAJ TU

8724ms