Preskočiť na obsah
RSS odber: Správy mesta Ružomberok   |   Facebook   |   Prihlásenie  

HUDBA U FULLU: XI. KONCERT NA PAMIATKU TOMÁŠA MUNKA

HUDBA U FULLU: XI. KONCERT NA PAMIATKU ...
Čas: 16. 12. 2018, 19:00 hod.
Miesto: Galéria Ľ. Fullu v Ružomberku
Vstupné: Vstupné dobrovoľné
!!! ZMENA ČASU KONANIA. KONCERT SA ZAČNE o 19:00 !!!

Občianske združenie Simach Art, rehoľa Jezuitov a Galéria Ľ. Fullu vás pozývajú na XI. ročník Koncertu na pamiatku Tomáša Munka a všetkých Židov deportovaných z Ružomberka.
 
15. decembra 1944 bol z noviciátu jezuitov v Ružomberku deportovaný Tomáš Munk. Najprv do tábora v Seredi, neskôr do koncentračného tábora v Sachsenhausene. Zomrel na pochode smrti z tohto tábora. Na výročie jeho deportácie si chceme uctiť pamiatku všetkých obetí holokaustu z Ružomberka.

Skladateľ Lukáš Borzík pripravil špeciálne pre tento koncert dramaturgiu, ktorá bude pozostávať z jeho skladby „Milosrdenstvo" a skladby „Lerchenmusik" od Henryka Mikolaja Góreckého.

Hudba zaznie v interpretácii komorného tria v zložení: Nora Skuta (klavír), Ronald Šebesta (klarinet) a Andrej Gál (violončelo).

Pozvanie na koncert prijal František Mikloško, ktorý sa pričinil o propagáciu osudu rodiny Munkovcov a stál pri zrode Vyhlásenia k deportáciám Židov zo Slovenska v roku 1987, v ktorom niekoľko signatárov vyjadrilo „hlbokú ľútosť a opravdivé odprosenie" nad tým, čo sa dialo so Židmi počas Slovenského štátu.

Podujatie podporili Fond na podporu umenia a Hudobný fond.

Akcia je súčasťou série podujatí Ružomberský adventný kalendár 2018.

55ms