Preskočiť na obsah
RSS odber: Správy mesta Ružomberok   |   Facebook   |   Prihlásenie  

HUDBA U FULLU: NEO ELECTRIC QUARTET

HUDBA U FULLU: NEO ELECTRIC QUARTET
Čas: 02. 12. 2018, 18:00 hod.
Miesto: Galéria Ľ. Fullu v Ružomberku
Vstupné: 5,00€ / 3,00 € (študenti, dôchodcovia, ZŤP), deti do 14 rokov zdarma
Občianske združenie Simach Art a Galéria Ľ. Fullu vás pozývajú na ďalší koncert z cyklu Hudba u Fullu.

Účinkujú:

- Neo Electric Quartet (Poľsko)
a hostia: Martin Fábry (el. gitara), Dušan Polák (zvuky objektov), Peter Machajdík (el. gitara)

Neo Quartet je sláčikové kvarteto z Gdańska a tvoria ho Karolina Piątkowska-Nowicka (husle), Paweł Kapica (husle), Michał Markiewicz (viola) a Krzysztof Pawłowski (violončelo). Vo svojich projektoch často kombinujú súčasnú vážnu hudbu s vizuálnym umením, moderným tancom a elektronikou. Kvarteto je jedným z najaktívnejších európskych súborov orientujúcich sa na uvádzanie diel skladateľov 20. a 21. storočia. V repertoári majú diela Stevea Reicha, Georgea Crumba, Alfreda Schnittkeho, Henryka Mikołaja Góreckeho, Krzysztofa Pendereckeho a mnohých ďalších. Takisto pravidelne premierujú skladby mladých autorov.

Neo Electric Quartet je jedinečným projektom súboru NeoQuartet. Štvorica vynikjúcich hudobníkov, špecializujúcich sa na uvádzanie diel súčasných skladateľov v ňom odkrýva málo prebádaný svet elektrického sláčikového kvarteta.

Vďaka vyspelým moderným technológiám vrství poľské kvarteto na svojich koncertoch syntetický zvuk sláčikových nástrojov o tkzv. live-electronics, multiefektové prístroje a gitarové loopery. Na koncerte v Galérii Ľudovíta Fullu bude Neo Quartet používať midi-nástroje, vyrobené poľským výrobcom strunových nástrojov Slawomirom Ganiecom ako aj syntetizér Roland GR-55 a looper Boss RC-300.

Na koncerte uvedie Neo Quartet kompozície Arvo Pärta, Petra Machajdíka, Terryho Rileyho, Jerzyho Kornowicza a jednu vlastnú skladbu.

Záver koncertu bude patriť krátkej improvizácii poľských hudobníkov s ružomberskými umelcami Martinom Fábrym a Dušanom Polákom, ako aj s hudobným skladateľom Petrom Machajdíkom.

Program koncertu:
Peter Machajdík
Terauchi pre sláčikové kvarteto a audio playback

Neo Quartet
Calling for Misia

Jerzy Kornowicz
Expansions

Arvo Pärt
Fratres pre sláčikové kvarteto

Terry Riley
Sunrise of the Planetary Dream Collector pre sláčikové kvarteto

Podujatie z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Hudobný fond.

Akcia je súčasťou série podujatí Ružomberský adventný kalendár 2018.

4795ms