Preskočiť na obsah
RSS odber: Správy mesta Ružomberok   |   Facebook   |   Prihlásenie  

JOZEF HOLLY & BAND: FANTASY TOUR

JOZEF HOLLY & BAND: FANTASY TOUR
Čas: 20. 10. 2018, 18:00 hod.
Miesto: Veľká dvorana KDAH v Ružomberku
Vstupné: 24,00€ / 20,00€ / 18,00€
Pozývame vás na koncert klaviristu Jozefa Hollého so skupinou.

Na koncerte odznejú aj skladby z nového albumu Piano Fantasy.

Jozef Hollý: šarmantný, fenomenálny slovenský klavirista, skladateľ, inštrumentalista, showman a spevák s podmanivým hlasom. Piano Show Jozefa Hollého, to nie je len hudba, klavír a interpret. Je to dokonale namixovaná súhra faktorov ako talent, charizma a prirodzená komunikácia s publikom.

Hudba Jozefa Hollého je nadčasová, je internacionálna, je strhujúca. Svojim špecifickým spôsobom spája rôzne hudobné žánre od klasiky, cez filmovú hudbu, pop, až po jazz. Neexistuje publikum, ktorého by Jozefova hra na klavír nevtiahla do inej dimenzie. Neexistuje jeho koncert, na ktorom by sa na moment nezastavil čas…

Napriek tomu, že Jozef Hollý so svojou geniálnou a multižánrovou hrou na klavíri precestoval takmer celý svet, už niekoľko rokov pravidelne koncertuje aj v slovenských mestách. Túto jeseň vydáva svoj siedmy album s názvom "Fantasy", pretože fantázia je to, čo robí z neskutočného skutočné a z nemožného možné... fantázia spája svety a prekonáva bariéry rovnako ako hudba Jozefa Hollého.

Je sa na čo tešiť! Obdarujte sa neopakovateľným zážitkom a vychutnajte si jesenný čas s Jozefom Hollým a jeho početným ansámblom.

Účinkujú: Jozef Holly (klavír, spev), Peter Szabo (basgitara), Pavol Balo (bicie), Matej Šajgalík (klávesy), Matej Novák (saxofón), sláčikové kvarteto

Klavírne vystúpenie v podaní Jozefa Hollého, to nie je len hudba a klavír, ako by sa mohlo zdať na prvý pohľad. Je to súhra talentu, dlhoročného zdokonaľovania sa v hre na klavíri a hlavne prirodzeného šarmu, ktorý si vás ľahko podmaní už po vypočutí prvých taktov skladby.

Jozef Hollý sa narodil 18. augusta 1977 v Ružomberku. Jeho otec, všestranný hudobník a spevák, už čoskoro objavuje talent svojho syna a tak sa Jozef začína v 7 rokoch, učiť hrať na klavíri. Už po niekoľkých rokoch vyhráva prvé súťaže.

Neskôr zdokonaľuje svoju klavírnu hru na Žilinskom Konzervatóriu, kde sa popri klasickej hudbe venuje aj jazzu a navštevuje Bigband.

Ďalej vedú jeho kroky do zahraničia. Jozef hrá niekoľko rokov v Nemecku, kde účinkuje v kúpeľnom orchestri, hosťuje na výletných lodiach a nakoniec odchádza ako sólista do Švajčiarska. Zamestnávajú ho tie najznámejšie hotely ako Grand Hotel National - Luzern, Grand Hotel Quellenhof - Bad Ragaz a Panorama Resort Feusisberg vysoko nad Zürichom. Medzičasom sa Jozef zdokonaľuje aj v speve, čo vynikajúco vplýva na publikum.

V roku 2004 ho zastihuje povesť vynikajúcej nemeckej spoločnosti Reederei Deilmann, kde nadchýňa hostí na známej lodi MS Berlin, a tak netrvá dlho, kým začína účinkovať na slávnej „Lodi Snov" MS Deutschland, ktorá je známa z nemeckého seriálu (Das Traumschiff), vysielaného aj v Slovenskej televízii.

Tam ho počuje Rolf Arland, skladateľ najznámejších hitov speváka Roya Blacka. Je fascinovaný a odporúča Jozefa ďalej. Textár a producent Wolfgang Hofer mu ponúka, aby aranžoval a nahral známu skladbu Udo Jürgensa „Frauen". Výsledok tejto nahrávky Hofera nadchýňa a predkladá ju spoločnosti „Sony BMG", ktorá prejavila o Jozefa záujem...

Lístky si môžete v predpredaji zakúpiť v Informačnom centre Ružomberok.


60ms