Preskočiť na obsah
RSS odber: Správy mesta Ružomberok   |   Facebook   |   Prihlásenie  

JURAJ HNILICA: POTICHU TOUR 2018

JURAJ HNILICA: POTICHU TOUR 2018
Čas: 19. 10. 2018, 19:00 hod.
Miesto: Synagóga v Ružomberku
Vstupné: 8,00€ (predpredaj), 12,00€ (na mieste)
Magický, akustický koncert Juraja Hnilicu a jeho kapely, ktorý zanecháva silnú emóciu a naplní Vás pozitívnou energiou na dlhšiu dobu.

Známy slovenský spevák vyráža na veľké jesenné turné.

Slovenský spevák Juraj Hnilica sa dostal do povedomia vďaka šou Česko Slovensko má talent 5, kde zožal veľký úspech vďaka svojej autorskej tvorbe, a to piesňami Aká si krásna a Uletení anjeli. Úspech v televíznej šou mu podstatne zmenil život. Začal hrávať veľké množstvo koncertov po Slovensku, ale aj v Česku.

Finalista televíznej šou Česko - Slovensko má talent 2015, kde si okrem publika získal aj srdce porotkyne Lucie Bílej, vám spolu so svojou skvelou kapelou v zostave: Michal Kulich (gitara, flauta), Michaela Šipeková (saxofón, flauta), Milan Hatala (klávesy), Nadežda Holenková (violončelo) zahrajú špeciálne, intímne prevedenie svojej autorskej tvorby na čele so známymi piesňami ako "Milujem našu Zem, Uletení anjeli, Blázon, Usmej sa na život" a mnohými inými.

"Svojou muzikou chcem ľudí motivovať, potešiť, dodať im nádej a chuť do života. Chcel som ľuďom ponúknuť niečo iné, ako boli zvyknutí za posledné obdobie, keď sme hrávali s kapelou v rockovom nádychu. Chcem teraz ľuďom a svojím fanúšikom opäť priniesť niečo pekné akustické. Veľmi sa na to teším, keďže opäť budem aj ja môcť zažiť moje piesne tak inak, pestrejšie." Juraj Hnilica

Juraj Hnilica (10.9.1985) – spevák, muzikant, skladateľ, textár, producent.

Juraj začal spievať ešte ako malý, keď mal 9 rokov. Vtedy sa na základnej škole úspešne zúčastňoval na rôznych speváckych súťažiach. Aktívnejšie sa hudbe začal venovať v roku 2001, keď spolu s kamarátmi Michalom Kulichom a Jánom Lichnerom založili kapelu Bačova fujara. S kapelou nahrali 4 albumy. Posledný z nich vyšiel v roku 2011 s názvom „Konečne!". Ďuri bol hlavným skladateľom a textárom kapely. Počas svojej hudobnej kariéry spolupracoval na rôznych projektoch a bol členom kapiel Horská Chata, Editor, Problém, Nothing. V projekte Nothing nahrali album „Príbeh muža", kde okrem iných účinkoval aj herec Marián Geišberg.

V roku 2014 sa rozhodol pre sólovú dráhu, keďže kapela Bačova fujara, ktorú založil, prešla zmenami a momentálne nefunguje. Ako predzvesť albumu Ďuri nahral akustickú verziu pesničky „Aká si krásna", kde na tvorbe videoklipu spolupracoval s organizáciou Greenpeace, ktorá mu poskytla unikátne zábery. 24. 9. 2014 uzrelo svetlo sveta EPčko s názvom „Dovoľte mi predstaviť sa Vám", ktoré je odrazovým mostíkom jeho ďalšieho pôsobenia.

Lístky si môžete v predpredaji zakúpiť v Informačnom centre Ružomberok.


58ms