Preskočiť na obsah
RSS odber: Správy mesta Ružomberok   |   Facebook   |   Prihlásenie  

WAKING VISION, DAN BRANTIGAN QUARTET, UNIVERSAL CURE: SHANNON, BRANTIGAN, RÓZSA, VALIHORA

WAKING VISION, DAN BRANTIGAN QUARTET, ...
Čas: 27. 09. 2017, 19:00 hod.
Miesto: Kino Kultúra v Ružomberku
Vstupné: 13,00€
Dlho očakávaný a žiadaný comeback zostavy hudobníkov a spolužiakov z Berklee College of Music v Bostone - Johna Shannona (gitara), Dana Brantigana (trúbka), Oskara Rózsu (basgitara) a Martina Valihoru (bicie).

Unikátna medzinárodná zostava odohrá hudbu z projektov Waking Vision, Dan Brantigan Quartet a Universal Cure, ktoré zanechali v slovenskom publiku silnú stopu počas ich pôsobenia v rokoch 2001 - 2009, kedy si u nás získali veľa fanúšikov a svojou tvorbou ovplyvnili celú generáciu hudobníkov. Koncert tejto zostavy bude splneným snom veľkej komunity fanúšikov. Renesancia projektu je realizovaná priamo na podnet fanúšikov, vďaka ktorému sa hudobníci stretnú na pódiu po viac ako siedmich rokoch.

Zoskupenie Waking Vision je partia muzikantov, ktorí sa stretli ešte počas štúdií na Berklee College of Music v Bostone.

John Shannon, ktorý už počas štúdia na Berklee okrem Waking Vision založil aj kapelu Passenger and Messenger, ponúka svoju víziu zmysluplnosti hudby a tvrdí, že jediná pravdivá hudba je tá, ktorá v sebe obsahuje "liečivý zámer". Tvrdí, že hudbu vníma a učí sa prostredníctvom pocitov z prírody. Nádherne to vyjadruje vo voľných veršoch :" ako to vidím/ to, čo robím, je putovanie piesňou/ púšťam sa do vnútorného zážitku s hudbou ako sprievodcom/ je to cesta, ktorú môže zdieľať poslucháč/... je veľa scenérií okolo nás/ a na ceste veľa tajomstiev."

Lístky si môžete v predpredaji zakúpiť v Informačnom centre Ružomberok.
ONLINE PREDAJ TUJohn Shannon.jpg Martin Valihora3.jpg Martin Valihora2.jpg Martin Valihora.jpg Dan Brantigan2.jpg Dan Brantigan.jpg Oskar Rozsa.jpg Oskar Rozsa2.JPG

3695ms