Preskočiť na obsah
RSS odber: Správy mesta Ružomberok   |   Facebook   |   Prihlásenie  

CESTOVATEĽSKÝ FESTIVAL CESTOU NECESTOU

CESTOVATEĽSKÝ FESTIVAL CESTOU NECESTOU
Čas: 22. 05. 2019, 18:00 hod.
Miesto: Reštaurácia Čierny kameň v Ružomberku
Vstupné: 6,00€ (predpredaj), 7,00€ (na mieste, podľa kapacity), 5,00€ (na poslednú prezentáciu)
Čierny kameň vás pozýva na cestovateľský festival Cestou necestou.

Cestovateľský pankáč Filip porozpráva o Indii a stretnutí s Dalajlámom, ako to vyzerá v meste duchov v Pripjati sa dozvieme od Katky a navštívime aj nádhernú perlu Afriky Ugandu a aj jej ohrozené horské gorily.  

Program:
18:00 - 19:00 Filip Jánošík Lehotský - Jánošík na úteku v šialenej Indii
Filip je hudobník a cestovateľský pankáč a porozpráva nám o svojej inšpiratívnej ceste po Indii, o tom, ako sa mu Dalajláma posťažoval, že v chrámoch v Lhase sú vraj záchody strašne ďaleko od chrámu, ako sa mu po 10 dňoch v kláštore podarilo premeškať vysvätenie za budhistu v sprche, a aj o tom, ako  býval u bollywoodskej hviezdy počas jej veľkej kino-premiéry.

19:10 - 20:10 Katarína Lučajová - Černobyľ a mesto duchov Pripjať
S partiou kamarátov sme sa vydali zažiť netradičný víkend do ukrajinskej metropoly - Kyjeva, kde na nás okrem turistických miest a pamiatok čakalo mnoho netradičných zážitkov. Jedným z nich bola aj exkurzia do Černobyľu, mesta, kde sa 26. apríla 1986 akoby navždy zastavil čas. Išlo o najhoršiu jadrovú haváriu v histórií ľudstva, ktorá zmenila mnoho životov a na tisícky rokov kontaminovala rozsiahlu oblasť Ukrajiny. Ulice desaťročia opusteného mesta a okolitých dedín v súčasnosti lákajú čoraz viac turistov či fotografov, naopak mnohých ešte aj dnes myšlienka návštevy tejto oblasti zaplaví obavami, no a ja vás zoberiem priamo tam.

20:20 - 21:30 Marek Chomist - Uganda, perla Afriky
Je ťažké slovami opísať krásu srdca rovníkovej Afriky, dych berúcu Ugandu. Magickosť tejto krajiny spočíva v neuveriteľnej rozmanitosti živočíšnej ríše,v pestrej škále rastlinných druhov pokrývajúcich savanu, tropické pralesy, sopky a v neposlednom rade taktiež z veľhôr, ktorých štíty sú celoročne pokryté ľadovcom. Idylická atmosféra slnkom zaliatej savany zo stádami slonov, žiráf, antilop a byvolov je dokonale doplnená majestátnym revom levov a škrekotom hyen. Pozorovanie najväčšieho a zároveň najvzácnejšieho ľudoopa, horských goríl, je naveky zapísané v knihe môjho života. Vitajte v perle Afriky, kde pred tisícročiami zastal čas, vitajte v Ugande!

328ms