Preskočiť na obsah
RSS odber: Správy mesta Ružomberok   |   Facebook   |   Prihlásenie  

NATÁLIA MILANOVÁ: DEJINY STATOČNÉHO NÁRODA SLOVENSKÉHO

NATÁLIA MILANOVÁ: DEJINY STATOČNÉHO NÁRODA SL ...
Čas: 15. 03. 2019, 10:00 hod.
Miesto: Mestská knižnica Ružomberok
Mestská knižnica Ružomberok vás pozýva na besedu so spisovateľkou Natáliou Milanovou.

Po besede si záujemcovia môžu knihu Dejiny statočného národa slovenského kúpiť za zvýhodnenú cenu 5,00€.

Natália Milanová (1982) – rodáčka z Bratislavy, vyštudovala slovenský jazyk a históriu na pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Pôsobila ako živnostníčka, učiteľka, asistentka poslanca, momentálne je podpredsedníčkou Výboru NR SR pre kultúru a médiá, angažuje sa aj v otázkach školstva. Autorka knihy Dejiny statočného národa slovenského, v ktorej čitateľom hravou formou približuje históriu našich predkov, príbehy z minulosti či ľudské osudy. Knihu, ktorá je doplnkovým učebným materiálom pre základné školy, vtipne dopĺňajú ilustrácie Juraja Martišku a Zuzany Bočkayovej - Brunckovej, fotografie a dobové maľby.

Dejiny statočného národa slovenského sú debutom autorky, ktorá sa rozhodla posvietiť si na slovenské dejiny z celkom nového pohľadu. Vzdala sa akademického poňatia v prospech nadľahčeného, jednoduchého, zrozumiteľného, zábavného štýlu v duchu hesla, že história predsa nie je žiadna nuda. Kniha je vhodná pre deti od 8 rokov.

Podujatie v rámci projektu Kytica viazaná zo slov z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.

118ms