Preskočiť na obsah
RSS odber: Správy mesta Ružomberok   |   Facebook   |   Prihlásenie  
  
Str1
Štv2
Pia3
Sob4
Ned5
Pon6
Uto7
Str8
Štv9
Pia10
Sob11
Ned12
Pon13
Uto14
Str15
Štv16
Pia17
Sob18
Ned19
Pon20
Uto21
Str22
Štv23
Pia24
Sob25
Ned26
Pon27
Uto28
Str29
Štv30
Pia31

Akcie dnes

HRY U FULLU: WORKSHOP_TANEC_HUDBA

HRY U FULLU: WORKSHOP_TANEC_HUDBA
Čas: 02. 12. 2018, 15:00 - 17:00 hod.
Miesto: Galéria Ľ. Fullu v Ružomberku
Vstupné: 2,00€ / deti, študenti 1,00€
Pohľad do spolupráce súčasného tanca a hudby so známou choreografkou Petrou Fornayovou a hudobníkom Petrom Machajdíkom.

Workshop ponúkne pohľad do spolupráce súčasného tanca a hudby, s dôrazom na minimalizmus a improvizovanú hudbu. Naučíme sa pohybové variácie vychádzajúce z princípov minimalizmu a z našich pohybových daností a možností. Pohybové sekvencie využijeme na vytvorenie krátkej spoločnej choreografie. Budeme pracovať aj s improvizáciou, ktorej hlavným aspektom je reagovanie na situáciu a vzájomné počúvanie sa.

Mobilné kultúrne centrum, v rámci ktorého sa toto podujatie koná, zahŕňa a spája hudbu, tanec, film, performanciu či vizuálne umenie. Našim ideálom je, keď sa na jednom mieste stretnú špičkoví umelci rôznych zameraní a zvedavé publikum, ktoré je otvorené novým zážitkom. To všetko sa odohráva mimo hlavného prúdu, najčastejšie v menších mestách po celom Slovensku. Umelci stretávajú divákov a poslucháčov - nielen prostredníctvom umenia, ale aj cez vzájomné diskusie. Veríme, že umelecký zážitok je veľmi osobná vec.

Petra Fornayová vytvorila viaceré autorské divadelno - tanečné predstavenia (Hlbinné porušenie epidermy, Všetko čo mám rada, Objekty výskumu, Opernball, Hra na budúcnosť a i.), spolupracovala s mnohými choreografmi a režisérmi (Šimko, Fulkerson, Heggen, Hawkins, Langer - Philippsen, Lelková, Balek a i.), tiež s poprednými slovenskými hudobníkmi (Machajdík, Cluster Ensemble, Piaček, Lenko, Adamčiak a i.), spolupodieľala sa na mnohých projektoch doma i v zahraničí. Jej autorské predstavenia boli uvedené na rôznych festivaloch (Nová Dráma, Opera Nova Praha, Divadelná Nitra, JamaisVu! Paríž, Tanec Praha, MediaWaveGyör, ConfiDance Siena, ArsCameralisKatowice, HybajHo! Praha a i.). Spoluzakladala divadlo A4, založila a vedie festival súčasného tanca NuDance Fest, je členkou redakcie časopisu o súčasnom umení Vlna. Za rolu vo filme Juraja Lehotského Nina bola nominovaná na cenu Slnko v sieti 2018.

Peter Machajdík vytvoril viaceré autorské intermediálne predstavenia (Waters and Cages, Tolleranz, Intime Musik a i.), spolupracoval s mnohými tanečníkmi a choreografmi (Fornayová, Dorothea Rust, Tina Mantel, Lucia Kašiarová, Štúdio tanca, a i.), a ako hudobný skladateľ predovšetkým s poprednými zahraničnými i slovenskými hudobníkmi, dirigentmi a súbormi (Lublin Philharmonic, Luhansk Philharmonic, David Moss, Jon Anderson, Neo Quartet, Cluster Ensemble, Slovenský komorný orchester, Agon Orchestra, Camerata Europea, Arte Quartett, Ensemble Metamorphosis, a i.), spolupodieľal sa na mnohých projektoch doma i v zahraničí. Jeho diela boli uvedené na hudobných festivaloch v Berlíne, Viedni, Ríme, Bostone, Calgary, Haagu, Bruseli, Krakove, Prahe, a.i. Je iniciátorom festivalov a koncertných cyklov ako Sound City Days, Hudba u Fullu a pod. Za svoju tvorbu získal množstvo ocenení a bol rezidenčným skladateľom na viacerých miestach v Nemecku a Rakúsku.

Spolupracujeme s InMusic, o.z., podporil Fond na podporu umenia.

Objednajte sa: Petra Feriancová, petra.feriancova@sng.sk, 044/245 21 11

Akcia je súčasťou série podujatí Ružomberský adventný kalendár 2018.19584ms