Preskočiť na obsah
RSS odber: Správy mesta Ružomberok   |   Facebook   |   Prihlásenie  

ZDOBENIE VAJÍČOK V DOME UNESCO

ZDOBENIE VAJÍČOK V DOME UNESCO
Čas: 20. 04. 2019 - 21. 04. 2019, od 11:00 hod.
Miesto: Dom UNESCO vo Vlkolínci
Dom UNESCO Vlkolínec si pre vás a vaše deti pripravil malé podujatie, na ktorom si budete môcť vyskúšať vyzdobiť veľkonočné vajíčko.

Maľované vajíčka sú takmer na celom svete univerzálnym symbolom jari a Veľkej noci. Ich pôvod siaha až do čias Mezopotámie. Niektoré kultúry si na zdobených vajíčkach zakladajú viac, iné menej. U nás na Slovensku patrí zdobenie kraslíc k tradíciám a vždy je vajíčko ktoré si vyzdobíte sami cennejšie, ako to ktoré si kúpite už vyzdobené, i keď nie vždy je také pekné ako to kúpené.

Preto sme sa rozhodli, ponúknuť vám možnosť vyskúšať si, pri návšteve Vlkolínca, vyzdobiť vajíčko svojimi rukami. Vajíčka, farby a všetok materiál na zdobenie bude pre záujemcov pripravený v sobotu a nedeľu od 11:00 hodiny, až kým sa nám nepodarí vyzdobiť všetky vajíčka alebo do záverečnej o 19:00 hod.

Vítaní sú všetci bez ohľadu na vek, ktorý sa rozhodnú spríjemniť si sviatočné chvíle zdobením vajíčok v priestoroch Domu UNESCO vo Vlkolínci.

Akcia sa koná za každého počasia.

Upozornenie: Na podujatí "Zdobenie vajíčok v Dome UNESCO" budú vyhotovované fotografie a videozáznamy prevádzkovateľmi "Mesto Ružomberok, Nám. A. Hlinku 1098/1, 034 01 Ružomberok, IČO 00315737" a "Kultúrny dom Andreja Hlinku, a.s., A. Bernoláka 1, 034 01 Ružomberok, IČO 36010456" za účelom propagácie na webovom sídle prevádzkovateľov, facebookovej stránke, youtube kanáli, v periodických a neperiodických materiáloch prevádzkovateľov, prípadne v ďalších médiách.
371ms