Preskočiť na obsah
RSS odber: Správy mesta Ružomberok   |   Facebook   |   Prihlásenie  

ZDOBENIE VIANOČNÉHO STROMČEKA

ZDOBENIE VIANOČNÉHO STROMČEKA
Čas: 22. 12. 2018, 15:00 hod.
Miesto: Dom UNESCO vo Vlkolínci
Vstupné: Vstup zdarma
Dom UNESCO Vlkolínec vás srdečne pozýva na zdobenie vianočného stromčeka.

Keďže Vlkolínec prezentuje svojim návštevníkom to, ako sa kedysi bývalo a žilo, Dom UNESCO pre návštevníkov pripravil zdobenie stromčeka tradičným spôsobom a to len tým, čo si ľudia dopestujú, vyrobia alebo nazbierajú.

Od rána od 10:00 si návštevníci budú môcť vyskúšať vyrobiť ozdôbku na stromček z tradičných surovín, ako sú orechy, šušky, gaštany a iné.

Popoludní o 15:00 sa vyrobenými a zozbieranými ozdobami vyzdobí stromček, ktorý sa ako bolo zvykom v dreveniciach, nepostaví do stojana, ale zavesí sa na strop.

Po skončení zdobenia bude vytvorená pamätná fotografia pri prvom stromčeku v Dome UNESCO.

Stromček bude zdobiť priestory Domu UNESCO tak, ako bolo zvykom najmenej do Troch kráľov.

Vyrobené ozdoby, ktoré sa použijú na stromček, si môžete vyrobiť aj doma a doniesť ich ktorýkoľvek deň, počas prevádzkových hodín, priamo do Domu UNESCO vo Vlkolínci.

Pre všetkých, ktorý sa rozhodnú v sobotu 22. decembra 2018 do zdobenia zapojiť, bude pripravený teplý čajík a teplo domova, ktoré zabezpečí vyhriaty krb.

Teší sa na vás kolektív Domu UNESCO.

Akcia je súčasťou série podujatí Ružomberský adventný kalendár 2018.

Na podujatí „Zdobenie vianočného stromčeka v Dome UNESCO" budú vyhotovované fotografie a video záznamy prevádzkovateľom „Mesto Ružomberok, Nám. A. Hlinku 1098/1, 034 01 Ružomberok, IČO 00315737" za účelom propagácie na webovom sídle prevádzkovateľa, facebookovej stránke, youtube, v periodických a neperiodických materiáloch prevádzkovateľa, prípadne v ďalších médiách.




113ms