Preskočiť na obsah
RSS odber: Správy mesta Ružomberok   |   Facebook   |   Prihlásenie  
Pon1
Uto2
Str3
Štv4
Pia5
Sob6
Ned7
Pon8
Uto9
Str10
Štv11
Pia12
Sob13
Ned14
Pon15
Uto16
Str17
Štv18
Pia19
Sob20
Ned21
Pon22
Uto23
Str24
Štv25
Pia26
Sob27
Ned28
Pon29
Uto30
Str31

Akcie dnes

Zakladateľská zmluva 29.11.2012

Slovenské dedičstvo UNESCO má za cieľ podporovať spoluprácu lokalít UNESCO na Slovensku, presadzovať záujmy kultúrneho a prírodného dedičstva a presadiť tieto lokality ako jednu z priorít propagácie Slovenska. Zakladateľská zmluva združenia bola podpísaná na Mestskom úrade v Ružomberku 29. 11. 2012 o 10.00 h.
Účelom združenia je vytvoriť podmienky pre koordinovanú cieľavedomú činnosť jeho členov a partnerských organizácií pre rozvoj a marketing lokalít prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO. V rámci tejto činnosti chcú členovia združenia organizovať spoločný marketing lokalít UNESCO, podporovať a vytvárať pozitívny imidž Slovenska ako destinácie UNESCO, jednotlivých lokalít a cestovného ruchu v nich. Takisto v nich podporovať  kultúrny, spoločenský a podnikateľský život, zúčastňovať sa na cezhraničných projektoch a podobne.   Päťmiliónové Slovensko má zatiaľ 7 lokalít v Zozname UNESCO, pričom zahŕňa nielen kultúrne ale aj prírodné pamiatky, čím je v strednej Európe jedinečné. Tieto miesta sú vyhľadávanými cieľmi turistickej verejnosti.  Unikátnosť lokalít môže výrazne pomôcť k rozvoju turizmu na Slovensku ako alternatívnemu ekonomickému odvetviu v tejto neľahkej dobe. Pamiatky UNESCO predstavujú mimoriadne nevyužitý potenciál cestovného ruchu Slovenska a značka UNESCO môže byť využitá ako marketingový nástroj, ktorý prinesie do lokality príjmy pre ochranu, údržbu a rozvoj lokalít UNESCO a celej slovenskej krajiny.   „Som veľmi rád, že myšlienka založenia združenia Slovenské dedičstvo UNESCO sa zrodila práve v Ružomberku a som presvedčený, že napriek neľahkej dobe, ktorú práve žijeme, dokážeme spoločne s významnými slovenskými lokalitami zapísanými v zozname UNESCO spolupracovať na pozitívnych veciach. Spojenie týchto lokalít v jednom združení bude určite prínosom jednak pre každú z nich, zároveň pre všetky spoločne, a pre celé Slovensko v oblasti cestovného ruchu i kultúry," vyjadril sa Ján Pavlík, primátor mesta Ružomberok, ktoré je jedným zo zakladateľských členov združenia a iniciátorom tejto myšlienky. 
     
Podpis zakladateľskej zmluvy 29.11.2012 v Ružomberku

Podpis zakladatelskej zmluvy 01.JPG Podpis zakladatelskej zmluvy 02.JPG Podpis zakladatelskej zmluvy 03.JPG Podpis zakladatelskej zmluvy 04.JPG Podpis zakladatelskej zmluvy 05.JPG Podpis zakladatelskej zmluvy 06.JPG Podpis zakladatelskej zmluvy 07.JPG Podpis zakladatelskej zmluvy 08.JPG Podpis zakladatelskej zmluvy 09.JPG Podpis zakladatelskej zmluvy 10.JPG Podpis zakladatelskej zmluvy 11.JPG Podpis zakladatelskej zmluvy 12.JPG Podpis zakladatelskej zmluvy 13.JPG Podpis zakladatelskej zmluvy 14.JPG

64ms