Preskočiť na obsah
RSS odber: Správy mesta Ružomberok   |   Facebook   |   Prihlásenie  
   
Štv1
Pia2
Sob3
Ned4
Pon5
Uto6
Str7
Štv8
Pia9
Sob10
Ned11
Pon12
Uto13
Str14
Štv15
Pia16
Sob17
Ned18
Pon19
Uto20
Str21
Štv22
Pia23
Sob24
Ned25
Pon26
Uto27
Str28
Štv29
Pia30

Akcie dnes

Zakladateľská zmluva 29.11.2012

Slovenské dedičstvo UNESCO má za cieľ podporovať spoluprácu lokalít UNESCO na Slovensku, presadzovať záujmy kultúrneho a prírodného dedičstva a presadiť tieto lokality ako jednu z priorít propagácie Slovenska. Zakladateľská zmluva združenia bola podpísaná na Mestskom úrade v Ružomberku 29. 11. 2012 o 10.00 h.
Účelom združenia je vytvoriť podmienky pre koordinovanú cieľavedomú činnosť jeho členov a partnerských organizácií pre rozvoj a marketing lokalít prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO. V rámci tejto činnosti chcú členovia združenia organizovať spoločný marketing lokalít UNESCO, podporovať a vytvárať pozitívny imidž Slovenska ako destinácie UNESCO, jednotlivých lokalít a cestovného ruchu v nich. Takisto v nich podporovať  kultúrny, spoločenský a podnikateľský život, zúčastňovať sa na cezhraničných projektoch a podobne.   Päťmiliónové Slovensko má zatiaľ 7 lokalít v Zozname UNESCO, pričom zahŕňa nielen kultúrne ale aj prírodné pamiatky, čím je v strednej Európe jedinečné. Tieto miesta sú vyhľadávanými cieľmi turistickej verejnosti.  Unikátnosť lokalít môže výrazne pomôcť k rozvoju turizmu na Slovensku ako alternatívnemu ekonomickému odvetviu v tejto neľahkej dobe. Pamiatky UNESCO predstavujú mimoriadne nevyužitý potenciál cestovného ruchu Slovenska a značka UNESCO môže byť využitá ako marketingový nástroj, ktorý prinesie do lokality príjmy pre ochranu, údržbu a rozvoj lokalít UNESCO a celej slovenskej krajiny.   „Som veľmi rád, že myšlienka založenia združenia Slovenské dedičstvo UNESCO sa zrodila práve v Ružomberku a som presvedčený, že napriek neľahkej dobe, ktorú práve žijeme, dokážeme spoločne s významnými slovenskými lokalitami zapísanými v zozname UNESCO spolupracovať na pozitívnych veciach. Spojenie týchto lokalít v jednom združení bude určite prínosom jednak pre každú z nich, zároveň pre všetky spoločne, a pre celé Slovensko v oblasti cestovného ruchu i kultúry," vyjadril sa Ján Pavlík, primátor mesta Ružomberok, ktoré je jedným zo zakladateľských členov združenia a iniciátorom tejto myšlienky. 
     
Podpis zakladateľskej zmluvy 29.11.2012 v Ružomberku

Podpis zakladatelskej zmluvy 01.JPG Podpis zakladatelskej zmluvy 02.JPG Podpis zakladatelskej zmluvy 03.JPG Podpis zakladatelskej zmluvy 04.JPG Podpis zakladatelskej zmluvy 05.JPG Podpis zakladatelskej zmluvy 06.JPG Podpis zakladatelskej zmluvy 07.JPG Podpis zakladatelskej zmluvy 08.JPG Podpis zakladatelskej zmluvy 09.JPG Podpis zakladatelskej zmluvy 10.JPG Podpis zakladatelskej zmluvy 11.JPG Podpis zakladatelskej zmluvy 12.JPG Podpis zakladatelskej zmluvy 13.JPG Podpis zakladatelskej zmluvy 14.JPG

57ms