Preskočiť na obsah
RSS odber: Správy mesta Ružomberok   |   Facebook   |   Prihlásenie  
   
Štv1
Pia2
Sob3
Ned4
Pon5
Uto6
Str7
Štv8
Pia9
Sob10
Ned11
Pon12
Uto13
Str14
Štv15
Pia16
Sob17
Ned18
Pon19
Uto20
Str21
Štv22
Pia23
Sob24
Ned25
Pon26
Uto27
Str28
Štv29
Pia30

Akcie dnes

DOM UNESCO VO VLKOLÍNCI JE OTVORENÝ PRE VEREJNOSŤ

Od 1. novembra 2018 je pre verejnosť sprístupnený Dom UNESCO vo Vlkolínci.

V Dome UNESCO (DU) sú pre návštevníkov aktuálne nainštalované dve výstavy a jedna expozícia.

Prvou výstavou je fotografická výstava fotografa Juraja Vohnouta, na ktorej návštevníkom ukazuje vybrané zábery Vlkolínca, ktoré sa nachádzajú v jeho novej knihe Vlkolínec - 25 rokov v UNESCO. Komu sa uvedené fotografie budú páčiť, má možnosť si uvedenú knihu priamo na mieste aj zakúpiť.

Druhou výstavou je výstava publikácii, tlačovín a letákov, ktoré ukazujú Vlkolínec v rôznych podobách za obdobie od zápisu Vlkolínca do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.
Touto cestou vyzývame návštevníkov, ktorí disponujú nejakou publikáciou, ktorú v zbierke nenájdu a sú ochotní ju darovať, aby tak učinili, za čo im budú zamestnanci DU vďační a rozšíria tak zbierku týchto materiálov.

Dočasná expozícia, ktorá je zriadená v najväčšej expozičnej miestnosti a tvoria ju maľby a diela množstva autorov, ukazuje návštevníkom diela, ktoré vznikali priamo vo Vlkolínci najmä počas umeleckých sympózií a sústredení. Z autorov môžeme spomenúť najmä lokálneho, už nežijúceho, autora Jána Guráňa a jeho jedinečné maľby Vlkolínca.

V neposlednej rade v DU nájdu návštevníci vysunuté pracovisko Informačného Centra v Ružomberku, kde sa môžu dozvedieť čo to o Vlkolínci, okolí s možnosťou odniesť si z Vlkolínca nejaký malý suvenír.

Aktuálna jesenná otváracia doba v Dome UNESCO je každý deň od utorka do nedele v čase od 9:00 do 17:00 hod. Pondelky sú v Dome UNESCO vyčlenené pre administratívu a počas nich je pre verejnosť DU uzavretý. Jesenný režim otváracej doby bude až do 14. decembra 2018.

Tešíme sa na všetkých návštevníkov, ktorí si nové priestory, výstavy a expozície vo Vlkolínci prídu pozrieť, alebo sa len tak zastavia zohriať v chladných dňoch pri horiacom krbe.

O ďalších aktivitách, činnostiach, výstavách v novootvorenom DU sa návštevníci budú môcť dozvedieť na stránke: www.vlkolinec.sk, ktorá sa aktuálne pripravuje v úplne novom modernom šate.02.jpg 04.jpg 09.jpg 03.jpg 05.jpg 01.jpg 08.jpg 06.jpg 07.jpg

446ms