Preskočiť na obsah
RSS odber: Správy mesta Ružomberok   |   Facebook   |   Prihlásenie  
    
Pia1
Sob2
Ned3
Pon4
Uto5
Str6
Štv7
Pia8
Sob9
Ned10
Pon11
Uto12
Str13
Štv14
Pia15
Sob16
Ned17
Pon18
Uto19
Str20
Štv21
Pia22
Sob23
Ned24
Pon25
Uto26
Str27
Štv28

Akcie dnes

JUBILEJNÉ DESIATE KALENDÁRIUM PODUJATÍ

Práve vyšlo jubilejné 10. Kalendárium podujatí, ktoré pripravila radnica v spolupráci s Informačným centrom Ružomberok. Obsahuje takmer 600 podujatí, plánovaných počas tohto roku na území mesta a okolia.

Kalendárium oslavuje svoj desiaty ročník, keďže prvýkrát vyšlo v roku 2009 a odvtedy sa pripravuje každý rok. Jeho cieľom je zvýšiť informovanosť širokej verejnosti, ale aj usporiadateľov podujatí o tom, čo, kde a kedy sa plánuje tak, aby si návštevník mohol vybrať konkrétnu akciu, alebo usporiadateľ termín, kedy pripraviť podujatie. Tiež za desať rokov jeho existencie môžeme tvrdiť, že vďaka jeho vydávaniu sa zvyšuje aj návštevnosť podujatí.

Obsahom Kalendária (prehľadu podujatí na rok 2019 v meste Ružomberok a okolí) je zoznam plánovaných kultúrnych, športových, výchovných, či iných zaujímavých akcií organizovaných nielen mestom či Kultúrnym domom A. Hlinku, ale aj občianskymi združeniami, umeleckými školami, inštitúciami tretieho sektora, ktoré pôsobia v okrese Ružomberok.

Kalendárium obsahuje v porovnaní s minulým rokom o niečo menej podujatí. Ale to neznamená, že by bolo podujatí plánovaných menej ako minulý rok, skôr len to, že veľa inštitúcií začiatkom roka nevedelo zadefinovať svoj program.

Propagačný materiál sa pripravoval počas januára a mapuje plánované podujatia od začiatku februára do konca decembra. Stručne vás poinformuje o tom čo? kde? a kedy? sa v regióne bude konať. Pre záujemcov o bližšie informácie sú vždy v mesačných intervaloch dopĺňané údaje o jednotlivých podujatiach na mestskej stránke www.ruzomberok.sk v sekcii Kalendár akcií.

Tento rok je v kalendáriu zahrnutých 582 podujatí, a jeho formát ostal nezmenený.

Kalendárium bolo vydané v náklade dvetisíc kusov a radnicu stálo 303 eur. V elektronickej verzii je zverejnené na webstránke mesta www.ruzomberok.sk a v tlačenej podobe je bezplatne k dispozícii v Informačnom centre Ružomberok na Bernolákovej 1.


Súvisiace prílohy:
kalendarium2019.pdfkalendarium2019.pdf
PDF dokument, veľkosť 488 kB
Pridané dňa: 31. 01. 2019
37ms