Preskočiť na obsah
RSS odber: Správy mesta Ružomberok   |   Facebook   |   Prihlásenie  

JÚNOVÝ KONCERT: PROGRES, KYSUCKÁ VRCHÁRSKA HELIGÓNKA, VLASTA MUDRÍKOVÁ, DUO RYTMUS A VEGA

Pozývame vás v utorok 27. júna 2017 na Júnový koncert.

Na koncerte vystúpia: skupina Progres, Kysucká vrchárska heligónka, Vlasta Mudríková, Duo Rytmus a kapela Vega.


Hudobná skupina Progres vznikla na jar v roku 1995 v obci Čereňany v okrese Prievidza. Do dnešného dňa natočila a vydala skupina Progres úctyhodných 32 hudobných nosičov, ďalších 11 pre TV Šláger a boli ocenení zlatou, platinovou a multiplatinovou platňou za predaj.

Vlasta Mudríková je heligonkárka a speváčka, ktorá svojou hrou na heligónku a neuveriteľne čistým spevom patrí medzi elitu slovenského folklóru. Aktívne spolupracovala so Štátnou operou v Banskej Bystrici, odkiaľ si ju návštevníci opery dobre pamätajú, najmä z hier Giuseppe Verdiho – Nabucco a Simon Boccanegra. Za zmienku stojí najmä pätnásť víťazstiev v rade, na medzinárodnej heligónkarskej súťaži v Ostravici, kde svojím spevom a hrou opakovane udivovala divákov a odbornú porotu. Najväčší triumf si priniesla z Moskvy, kde vyhrala 1. miesto na MS sveta umelcov 2016.

Už 14 rokov na našej hudobnej scéne úspešne vystupuje skupina Vega. Tvorí ju skupina troch nadšencov, ktorých zblížila láska k hudbe. Vo svojom repertoári má veľa ľudových a zľudovelých piesní, ale venuje sa hlavne reprodukcii vlastných skladieb, zameraných pre strednú a staršiu generáciu.

Čas: 19:00 hod.
Miesto: Športová hala Koniareň v Ružomberku
Vstupné: 10,00€
Info: 0949 150 500

Lístky si môžete v predpredaji zakúpiť v Informačnom centre Ružomberok.Aktuálny Kalendár kultúrnych a športových akcií v Ružomberku a okolí nájdete TU.335ms