Preskočiť na obsah
RSS odber: Správy mesta Ružomberok   |   Facebook   |   Prihlásenie  
   
Štv1
Štv2
Štv3
Štv4
Štv5
Štv6
Štv7
Štv8
Štv9
Štv10
Štv11
Štv12
Štv13
Štv14
Štv15
Štv16
Štv17
Štv18
Štv19
Štv20
Štv21
Štv22
Štv23
Štv24
Štv25
Štv26
Štv27
Štv28
Štv29
Štv30
Štv31

Akcie dnes

KALENDÁR: TAKTO CHUTÍ VLKOLÍNEC 2

Mesto Ružomberok vydalo aj tento rok nástenný kalendár Vlkolínca.

Keďže o kalendár s tradičnými Vlkolínskymi jedlami, ktorý vyšiel minulý rok k 25. výročiu zapísania Vlkolínca do svetového zoznamu UNESCO, bol veľký záujem, pracovníci ružomberskej radnice pripravili jeho pokračovanie, ktoré priblíži dvanásť receptov tradičných vlkolínskych jedál.

Kalendár graficky spracoval Jaroslav Maga, texty a recepty pripravila Erika Bradiaková a o fotografie sa postaral Peter Berčík ktorý na nich zachytáva ľudí z Vlkolínca, s ktorými sa dlhé roky stretával a zhováral sa s nimi.

Recepty vás v jednoduchosti naučia, ako si pripraviť jedlá z tradičných surovín, ktoré patrili k životu vo Vlkolínci. V textoch sú zámerne použité miestne názvy pre priblíženie toho, ako sa kedysi vo Vlkolínci hovorilo.

Z jedál tu nájdete napríklad opekance s bryndzou, švábku na kyslo, krapne, makové šúlance, zapraženú kyslú, vianočný chlebovník a iné.

Kalendár je pre záujemcov v obmedzenom množstve k dispozícii v Dome UNESCO vo Vlkolínci. Preto neváhajte a uvedený kalendár si zadovážte.

Majiteľov uvedeného kalendára chceme osloviť, aby si vyskúšali jedlá podla receptov pripraviť a ochutnali ich. A ak budú s výsledkom spokojní, môžu sa o recepty podeliť so známymi, aby v tejto modernej dobe tradičné vlkolínske jedlá neupadli do zabudnutia.01.jpg 02.jpg small.jpg

22ms