Preskočiť na obsah
RSS odber: Správy mesta Ružomberok   |   Facebook   |   Prihlásenie  
  
Str1
Štv2
Pia3
Sob4
Ned5
Pon6
Uto7
Str8
Štv9
Pia10
Sob11
Ned12
Pon13
Uto14
Str15
Štv16
Pia17
Sob18
Ned19
Pon20
Uto21
Str22
Štv23
Pia24
Sob25
Ned26
Pon27
Uto28
Str29
Štv30

Akcie dnes

TLAČOVÁ SPRÁVA: 5 ROKOV ŠIKOVNÉHO TRHU NA LIPTOVE A ŠIKOVNÝ TRH KATARÍNSKY V SYNAGÓGE V RUŽOMBERKU

V novembri oslavuje 5. výročie svojho vzniku kultúrno - spoločenské podujatie Šikovný trh, ktoré pravidelne od roku 2012 v spolupráci pripravujú organizácie Národný Trust n.o., Komunitná nadácia Liptov a občianske združenie Spoločnosť Kolomana Sokola.

Hlavným dôvodom vzniku podujatia bolo nielen prezentovať šikovnosť a tvorivosť ľudí z regiónu Liptova, ale aj podporiť fungovanie lokálnej produkcie a tvorbu miestnych značiek. Zámerom organizátorov podujatia je v rámci jednotlivých podujatí, prezentovať a poskytovať priestor na výmenu zručností, vedomostí, dobrých nápadov, originálnych myšlienok, aktivít i projektov či pomoc pri budovaní dobrých susedských i medziľudských vzťahov v komunite. Súčasťou Šikovného trhu je vždy aj celodenný kultúrno - spoločenský program. Podujatie sa od svojho začiatku koná na rôznych zaujímavých lokalitách Liptova, ako boli napríklad Rohonciho záhrada v Liptovskom Mikuláši, Synagóga v Ružomberku či hrad a kaštieľ v Liptovskom Hrádku atď. Cieľom organizátorov je upriamovať pozornosť verejnosti na existenciu, hodnoty, význam, ale i budúcnosť týchto významných miest v našom regióne.

Šikovný trh obohacuje spoločenský život regiónu, podporuje miestny rozvoj, stmeľuje komunitu a ponúka autentickú atmosféru i umelecké zážitky.

Oslava 5. výročia Šikovného trhu v Liptove sa pripravuje počas Katarínskeho Šikovného trhu, ktorý sa bude konať dňa 25.11.2017 v čase od 10:00 do 17:00 hod v Synagóge v Ružomberku.

Organizátori podujatia v spolupráci s o.z. Lokál z Ružomberka a mestom Ružomberok pripravujú pre návštevníkov okrem vlastnej prezentácie tvorcov Šikovného trhu opäť aj atraktívny a bohatý program. Po slávnostnom otvorení Šikovného trhu je pripravené Krepčenie s ružomberským FS Čriepky. O hudobné zážitky sa postarajú spriatelená kapela Mince vo Fontáne, Detský FS Belanček z Bieleho Potoka, jedinečná šanzonierka Simona Hulejová s klavírnym doprovodom Andreja Krištofa či multiinštrumentalista Peter Adamov zo Žiliny. Pre deti je pripravené interaktívne divadielko s vianočnou tematikou v podaní Divadla pod balkónom z Banskej Bystrice.

Do podujatia sa budú môcť aktívnym spôsobom zapojiť všetci návštevníci, pre ktorých sú pripravené originálne tvorivé dielne: maľovanie na textil, paličkovanie, keramika, plstenie, šitý šperk, kreatívne háčkovanie, šitá hračka, zdobenie medovníkov a i..

Vstupné na podujatie je dobrovoľné.

Podrobnejší program TU.

Máte záujem zúčastniť sa Šikovného trhu ako tvorca?
Prihlasovanie je otvorené do 15.11.2017 do 24:00 hod. Počet miest je obmedzený a bude uskutočnený výber zo všetkých načas prihlásených tvorcov.
VIAC INFO TU
PRIHLÁŠKA TU

Michaela Kubíková
Národný Trust n.o.
kubikova@nt.sk
0907 296 724
217ms