Preskočiť na obsah
RSS odber: Správy mesta Ružomberok   |   Facebook   |   Prihlásenie  
    
Pia1
Sob2
Ned3
Pon4
Uto5
Str6
Štv7
Pia8
Sob9
Ned10
Pon11
Uto12
Str13
Štv14
Pia15
Sob16
Ned17
Pon18
Uto19
Str20
Štv21
Pia22
Sob23
Ned24
Pon25
Uto26
Str27
Štv28
Pia29
Sob30

Akcie dnes

TLAČOVÁ SPRÁVA CVČ ELÁN: ELÁN DAY SO ŠIROKOSPEKTRÁLNYM ZÁBEROM

Ďalším vkladom Centra voľného času (CVČ) Elán do pilotného projektu Ružomberok v pohybe boli vo štvrtok 7. júna hneď dve podujatia. Na zimnom štadióne išlo o kultúrno - športový program pre žiakov 1. - 5. ročníka základných škôl a paralelne v športoviskách štyroch „zéešiek" a v športovej hale T-18 na Plavisku si šiestaci až deviataci porovnávali svoje schopnosti v basketbale, volejbale, vybíjanej a vo florbale.    

O prológ pestrého scenára na „zimáku" sa svojimi krátkymi príhovormi postarali primátor mesta Igor Čombor, predseda športovej komisie pri Mestskom zastupiteľstve Ľubomír Kubáň a riaditeľ CVČ Pavol Svrček. Potom javisko už patrilo jednotlivým účinkujúcim. Postupne sa na ňom dvom stovkám školákov a ich pedagógom predviedlo desať tanečných a tri športové zoskupenia CVČ.

Druhý blok programu bol určený pre divákov. Na nich čakali súťaže ako hádzanie kruhmi na cieľ, kopanie na futbalovú bránku či hádzanie na basketbalový kôš. Veľkému záujmu sa tešilo aj o maľovanie na tvár, ktoré prebiehalo súčasne na desiatich stanovištiach, a tiež o vyšantenie sa na skákacom nafukovacom hrade. Na záver asi trojhodinového programu sa žrebovala tombola, v hre boli zaujímavé ceny pre jednotlivé triedy.

Mgr. Pavol Svrček
CVČ Elán Ružomberok

363ms