Preskočiť na obsah
RSS odber: Správy mesta Ružomberok   |   Facebook   |   Prihlásenie  

TLAČOVÁ SPRÁVA MC NEVEDKO: OSLAVA SVETOVÉHO TÝŽDŇA DOJČENIA V RUŽOMBERKU

Materské centrum Nevedko v spolupráci s občianskym združením Mamila sa v tomto roku pridalo k celosvetovým oslavám svetového týždňa dojčenia od 1.  do 7.augusta špeciálnym stretnutím Podpornej Skupiny Dojčenia na Námestí Slobody spojenou s občerstvením a vodnými aktivitkami pre detičky všetkých vekových kategórií.

Heslom tohtoročného týždňa bolo "Šanca pre dojčenie". Šanca pre dojčenie znamená okrem slov a podpory aj pomoc - pomôcť matkám dostať sa k účinnym spôsobom riešenia problémov pri dojčení. Šanca pre dojčenie znamená nájsť podporu, keď ju matka potrebuje. Šanca pre dojčenie znamená vytvoriť novú generáciu dojčených detí, ktorých deti budú dojčiť jednoducho a s ľahkosťou. Pretože ako James Akre zo Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) zdôrazňuje: Nedojčí matka. Dojčí alebo nedojčí celá spoločnosť.

Najprv sa staršie ratolesti samoiniciatívne rozhodli dôsledne označiť trasu z Materského centra Nevedko (v Björnsonovom dome) priamo na miesto činu - Námestie Slobody, aby sa ľahko vedeli zorientovať všetci záujemcovia, ktorí by náhodou nevedeli, že sa akcia koná pri pomníku.

Následne sme sa všetci prítomní rodičia dôsledne podporili v šírení dobrých a čoraz lepších správ o neoceniteľných a bezpodmienečných výhodách čo najdlhšieho dojčenia formou záväzných i nezáväzných debát na relevantné témy. Pripravený bol aj kopec osviežujúceho občerstvenia a rôznorodých aktivitiek s vodou, ktoré sa dali v horúcom počasí tentoraz naozaj naplno užiť.

Podarila sa aj foto - reťaz postupne vytvorená z prinesených dojčenských fotiek, kreativite sa medze nekládli v žiadnom ohľade...

FOTOGALÉRIA Z PODUJATIA TU

Mgr.art. Andrea Dobošová
Štatutárny zástupca
Materské centrum Nevedko
Námestie Slobody 10
034 01 Ružomberok


Zverejnilo Informačné centrum Ružomberok
292ms