Preskočiť na obsah
RSS odber: Správy mesta Ružomberok   |   Facebook   |   Prihlásenie  

TLAČOVÁ SPRÁVA MESTA RUŽOMBEROK: KTO? ČO? KEDY? KDE? ODPOVEDE NÁJDETE V KALENDÁRIU 2018

Jednoznačnou odpoveďou pre všetkých, ktorí tvrdia, že sa v Ružomberku „nič nedeje", je najnovšie Kalendárium podujatí 2018, ktoré pripravila radnica v spolupráci s Informačným centrom (IC) Ružomberok. Obsahuje totiž neuveriteľných takmer 650 akcií, ktoré sa tohto roku chystajú na území mesta a okolia. Vyšlo v týchto dňoch.

„Kalendárium obsahuje v porovnaní s minulým rokom podstatne viac podujatí. Aj preto, že sme tam zahrnuli viac inštitúcií. Rozhodne sa však nedá povedať, žeby podujatí v meste a okolí ubudlo, práve naopak," hovorí Milan Kolčák, vedúci IC Ružomberok. Podľa jeho slov, obsahom kalendária (prehľadu podujatí v meste Ružomberok a okolí na rok 2018) je zoznam plánovaných kultúrnych, športových, výchovných, či iných zaujímavých akcií. „Organizovaných nielen mestom či Kultúrnym domom A. Hlinku, ale aj občianskymi združeniami, umeleckými školami, inštitúciami tretieho sektora, ktoré pôsobia v našom regióne."

Propagačný materiál pripravovali počas januára, a mapuje chystané podujatia od začiatku februára do konca decembra. V jednoduchosti dáva odpovede na otázky kto? Čo? Kedy? Kde? – informuje o termíne, názve či mieste konania akcie. „Pre záujemcov o bližšie informácie sú vždy v mesačných intervaloch dopĺňané údaje o jednotlivých podujatiach na mestskej stránke www.ruzomberok.sk v sekcii Kalendár akcií," dopĺňa Kolčák.

S vydávaním kalendária začali v Ružomberku v roku 2009, odvtedy ho pripravujú každý rok. „Jeho cieľom je zvýšiť informovanosť širokej verejnosti, ale aj usporiadateľov podujatí o tom, čo, kde a kedy sa plánuje. Aby si návštevník mohol vybrať konkrétnu akciu, alebo usporiadateľ termín, kedy pripraviť podujatie," vysvetľuje Gabriela Demčáková, vedúca oddelenia regionálnej politiky MsÚ Ružomberok. „Som presvedčená, že vydávanie kalendária zvyšuje návštevnosť podujatí.

Pokračuje Ján Benčík z informačného centra: „Tento rok sme do kalendária zahrnuli 645 podujatí, čo je o 170 viac ako vlani. Tým, že sme chceli zachovať rovnaký vzhľad, museli sme rozšíriť jeho veľkosť."

Kalendárium bolo vydané v náklade dvetisíc kusov a radnicu stálo 303 eur. V elektronickej verzii je zverejnené na webstránke mesta www.ruzomberok.sk, v tlačenej podobe je bezplatne k dispozícii v Informačnom centre na Bernolákovej 1.kalendarium 2018-2.jpg kalendarium 2018-1.jpg

Súvisiace prílohy:
kalendarium2018.pdfkalendarium2018.pdf
PDF dokument, veľkosť 1 340 kB
Pridané dňa: 31. 01. 2018
kalendarium2018_500kb.pdfkalendarium2018_500kb.pdf
PDF dokument, veľkosť 477 kB
Pridané dňa: 31. 01. 2018
TS - Kto Co Kedy Kde Odpovede najdete v ...TS - Kto Co Kedy Kde Odpovede najdete v kalendariu 2018.pdf
PDF dokument, veľkosť 392 kB
Pridané dňa: 31. 01. 2018
2052ms