Preskočiť na obsah
RSS odber: Správy mesta Ružomberok   |   Facebook   |   Prihlásenie  
 
Uto1
Str2
Štv3
Pia4
Sob5
Ned6
Pon7
Uto8
Str9
Štv10
Pia11
Sob12
Ned13
Pon14
Uto15
Str16
Štv17
Pia18
Sob19
Ned20
Pon21
Uto22
Str23
Štv24
Pia25
Sob26
Ned27
Pon28
Uto29
Str30
Štv31

Akcie dnes

TLAČOVÁ SPRÁVA MESTA RUŽOMBEROK: MESTO RUŽOMBEROK KVÔLI NEVÝSTAVBE DIAĽNICE PODÁVA PODNET NA STAVEBNÝ DOHĽAD

RUŽOMBEROK (25.4.2018) – V uplynulých dňoch je okolo stavby diaľnice D1 v úseku Hubová-Ivachnová veľký ruch. Bohužiaľ, nie stavebný. Vyjadrenia Národnej diaľničnej spoločnosti z minulého týždňa na adresu Ružomberka pobúrili obyvateľov mesta a regiónu, a hraničia s osočovaním.

Mesto Ružomberok a okolité obce, ktoré sú účastníkmi konania v procese EIA na diaľnici D1 Hubová-Ivachnová, jednoznačne súhlasili so zmenou trasy diaľnice a výberom variantu V2. „Preto tvrdenia NDS o tom, že Ružomberčania blokujú výstavbu diaľnice, prekračujú hranice úcty voči obyvateľom, ale aj zákonom" povedal primátor mesta Igor Čombor.

Dodal, že tiež nesúhlasí s podanými rozkladmi dvoch obyvateľov mestskej časti Hrboltová, ale... „Je to ich právo, ktoré využili a podali ešte pred Veľkou nocou rozklad, celkom isto nie v posledný možný deň, chvíli alebo o minútu dvanásť, ako tvrdí NDS. Preto má minister životného prostredia zriadenú rozkladovú komisiu ako odvolací orgán. Tá sa s námietkami vysporiada a rozhodne. Ako vyzerá o jednu minútu dvanásť v podaní NDS tušíme, a zažívame to v našom meste už viac ako tri roky."

Konanie NDS je absurdné a smeruje k tomu, ako nestavať, na čo mesto Ružomberok už dlhodobo upozorňuje. Je to presne tá istá spoločnosť, ktorá v júni 2016 už raz bezdôvodne zastavila celý proces EIA a poškodila tak mesto Ružomberok, obce, ako aj celú motoristickú verejnosť. Primátor Ružomberka Igor Čombor konštatuje, že výstavba je zastavená už viac ako tri roky, a pripomína v poslednej dobe mnoho rokovaní s kompetentnými stranami (NDS, Združenie Čebrať, Ministerstvo dopravy), kedy boli stanovené a prisľúbené aj verejné termíny začatia razenia tunela. Jún 2017, september - október 2017, potom do konca roku 2017 a nakoniec štátny tajomník Ministerstva dopravy V. Stromček u nás v Ružomberku, ako najkrajnejší možný termín, ktorý mal byť už nemenný, vyhlásil február 2018.

Podľa zistení radnice, stávame sa v tejto dráme (ne)výstavby úseku diaľnice Hubová-Ivachnová rukojemníkmi úmyselných komplikácií, čo predstavujú rôzne nezhody medzi NDS a firmami OHL- Váhostav, pokračujúcich komplikáciami firmy, ktorá zodpovedá za geologický projekt a práce - CADECO, so spriaznenou firmou EDGE Investment, ktorá koná na pokyny NDS.

„Došla nám trpezlivosť s touto absurdnou situáciou a Mesto Ružomberok podáva prostredníctvom Ministerstva dopravy a výstavby podnet na Stavebný dohľad," uzavrel nateraz tému Igor Čombor.

Ing. Michal Praženica
Mesto Ružomberok

Súvisiace prílohy:
TS - Mesto Ruzomberok podava podnet na ...TS - Mesto Ruzomberok podava podnet na stavebny dohlad.pdf
PDF dokument, veľkosť 508 kB
Pridané dňa: 25. 04. 2018
330ms