Preskočiť na obsah
RSS odber: Správy mesta Ružomberok   |   Facebook   |   Prihlásenie  
Pon1
Uto2
Str3
Štv4
Pia5
Sob6
Ned7
Pon8
Uto9
Str10
Štv11
Pia12
Sob13
Ned14
Pon15
Uto16
Str17
Štv18
Pia19
Sob20
Ned21
Pon22
Uto23
Str24
Štv25
Pia26
Sob27
Ned28
Pon29
Uto30

Akcie dnes

TLAČOVÁ SPRÁVA MESTA RUŽOMBEROK: PAPIERNE PODPORIA MESTO A REGIÓN SUMOU 1,195 MILIÓNA EUR

Vedenie mesta Ružomberok opäť podpísalo Memorandum o spolupráci medzi MONDI SCP a mestom Ružomberok. Garantuje podporu mestu a regiónu zo strany papierní na úrovni 1,195 mil eur.

Memorandum, ktoré sa tradične podpisuje raz za rok zaväzuje MONDI SCP, ako najväčšieho súkromného zamestnávateľa v regióne, k spolupráci s mestom pri budovaní lepších podmienok pre občanov mesta Ružomberok v oblasti životného prostredia, zdravia, vzdelávania, športu, sociálnej oblasti a kultúry pričom najväčšiu prioritu má životné prostredie, ktorého zlepšenie je zhodne prioritou mesta aj prioritou spoločnosti.

„Mesto aj spoločnosť sa zaviazali spoločne vytvoriť podmienky, ktoré podporia dokončenie výstavby diaľnice D1 a rýchlostnej cesty R1, vrátane východného a južného obchvatu," informovala spoločnosť vo svojom tlačovom vyhlásení.

Spoločnosť pomôže mestu aj s riešením niektorých problémov s ovzduším, ktorým radnica dlhodobo čelí. Vo svojom vyhlásení sa zaviazala inovovať imisné stanice v Liskovej a Černovej, ekologizovať výrobné systémy, prevádzkové systémy a systémy likvidácie zapáchajúcich plynov.

Novinkou v memorande je aj príprava fondu, ktorý obyvateľom poslúži na výmenu zastaraných vykurovacích kotlov v domácnostiach.

„Mesto si cení a váži fakt, že súkromná spoločnosť, ktorá je našim susedom dlhodobo pomáha mestu pri jeho vývoji. Všetky financie, ktoré mesto od spoločnosti MONDI SCP dostane, budú použité rozumne na podporu občanov a združení nášho mesta," hovorí primátor Igor Čombor.

Signatármi Memoranda za mesto boli v stredu 10. apríla primátor Igor Čombor a prvý zástupca primátora Michal Lazár. Za spoločnosť MONDI SCP podpísali Memorandum prezident spoločnosti Bernhard Peschek a predseda predstavenstva Miloslav Čurilla.

Bc. Viktor Mydlo
Hovorca mesta Ružomberok

mestska foto2.jpg memorandum foto.jpg

201ms