Preskočiť na obsah
RSS odber: Správy mesta Ružomberok   |   Facebook   |   Prihlásenie  
    
Pia1
Sob2
Ned3
Pon4
Uto5
Str6
Štv7
Pia8
Sob9
Ned10
Pon11
Uto12
Str13
Štv14
Pia15
Sob16
Ned17
Pon18
Uto19
Str20
Štv21
Pia22
Sob23
Ned24
Pon25
Uto26
Str27
Štv28

Akcie dnes

TLAČOVÁ SPRÁVA MESTA RUŽOMBEROK: PRAKTICKÁ POMÔCKA PRE VŠETKÝCH - KALENDÁRIUM 2019 MÁ TAKMER 600 PODUJATÍ

Dôkazom, že okresné mesto a blízke okolie ponúkajú verejnosti množstvo podujatí rôzneho druhu počas celého roka, je aj v týchto dňoch vydané Kalendárium podujatí na rok 2019.

Jubilejné. Aj tak sa dá označiť cenný súhrn drvivej väčšiny všetkých vopred plánovaných podujatí, ktoré vyšli v jednej brožúrke, už 10 rokov označovanej ako Kalendárium podujatí v Ružomberku a okolí. Zostavilo a pripravilo ho Informačné centrum Ružomberok (IC), v spolupráci s radnicou a desiatkami organizácií, inštitúcií, spolkov a rôznych zoskupení v meste a regióne.

Obsahuje pozvánky a avíza na 582 podujatí, ktoré sa u nás budú konať počas najbližších mesiacov až do konca roka," približuje jednu z dôležitých štatistík vedúci IC Milan Kolčák. Hovorí tiež, že prvé kalendárium vzniklo v roku 2009 ako iniciatíva oddelenia cestovného ruchu a marketingu MsÚ, v súčasnosti pod vedením Gabriely Demčákovej.

Propagačný materiál pripravovali počas januára. Mapuje plánované podujatia od začiatku februára do konca decembra. „Stručne vás informuje o tom čo, kde a kedy sa bude v regióne diať," približuje zostavovateľ publikácie Ján Benčík z IC.

Brožúrka, ktorá oproti vlaňajšku nezmenila formát, obsahuje zoznam kultúrnych, športových, výchovných, spoločenských a iných akcií, organizovaných nielen mestom či Kultúrnym domom Andreja Hlinku, ale aj občianskymi združeniami, umeleckými školami, inštitúciami tretieho sektora či inými zoskupeniami, ktoré pôsobia v dolnom Liptove.

„Cieľom kalendária je zvýšiť informovanosť širokej verejnosti, ale aj usporiadateľov podujatí. Za desať rokov jeho existencie môžeme tvrdiť, že vďaka nemu sa zvyšuje návštevnosť akcií v našom regióne," pridal potešiteľný postreh M. Kolčák.

Kalendárium vyšlo v náklad dvetisíc kusov. Bezplatne si ho môžu záujemcovia vyzdvihnúť Informačnom centre Ružomberok na Bernolákovej 1. V elektronickej podobe sa nachádza na mestskej webstránke ruzomberok.sk. Pripravili ho Kultúrny dom Andreja Hlinku a Mesto Ružomberok s nákladmi približne 300 eur.

Aktuálnu verziu, prakticky denne dopĺňanú o nové pripravované podujatia, môžete sledovať na stránke mesta ruzomberok.sk v sekcii Kalendár akcií.


Bc. Viktor Mydlo
Mesto Ružomberok
hovorca primátora mesta

kalendarium 2019.jpg

Súvisiace prílohy:
TS - Kalendarium 2019.pdfTS - Kalendarium 2019.pdf
PDF dokument, veľkosť 358 kB
Pridané dňa: 08. 02. 2019
35ms