Preskočiť na obsah
RSS odber: Správy mesta Ružomberok   |   Facebook   |   Prihlásenie  
  
Str1
Štv2
Pia3
Sob4
Ned5
Pon6
Uto7
Str8
Štv9
Pia10
Sob11
Ned12
Pon13
Uto14
Str15
Štv16
Pia17
Sob18
Ned19
Pon20
Uto21
Str22
Štv23
Pia24
Sob25
Ned26
Pon27
Uto28
Str29
Štv30
Pia31

Akcie dnes

TLAČOVÁ SPRÁVA MESTA RUŽOMBEROK: VYNOVENÉ KALENDÁRIUM OBSAHUJE TAKMER 500 PODUJATÍ

Vkusné vreckové Kalendárium vydalo mesto Ružomberok v spolupráci s Informačným centrom aj tento rok. Propagačný materiál v praktickej podobe je bezplatne k dispozícii verejnosti.

„Tento rok sme sa snažili pripraviť kalendárium v upravenom šate. Zásadná je najmä zmena formátu, farebného prevedenia či pridanie niekoľkých fotografií z akcií, propagovaných v minulom roku," povedal vedúci Informačného centra Ružomberok Milan Kolčák.

Obsahom Kalendária – prehľadu podujatí na rok 2017 v meste Ružomberok a okolí je zoznam plánovaných kultúrnych, športových, výchovných či iných zaujímavých akcií, organizovanými nielen mestom Ružomberok či Kultúrnym domom Andreja Hlinku, ale najmä občianskymi združeniami, umeleckými školami, inštitúciami tretieho sektora, ktoré pôsobia v Ružomberku. Sú v ňom aj podujatia, ktoré pripravujú okolité obce.

„Každoročným vydávaním kalendária chceme dostiahnuť väčšiu propagáciu podujatí na území mesta a okolia. Rovnako je našou snahou podporiť tým návštevnosť podujatí v našom regióne," uviedla Paulína Kleinová z ružomberskej radnice. Podľa jej slov propagačný materiál mapuje pripravované podujatia od začiatku februára do konca decembra a v jednoduchosti informuje o termíne, názve a mieste konania akcie.

„Pre záujemcov o bližšie informácie sú vždy v mesačných intervaloch dopĺňané údaje o jednotlivých podujatiach na mestskej stránke ruzomberok.sk v sekcii Kalendár akcií," uviedol Kolčák. Tiež dodal, že do tohtoročného kalendária bolo zaradených 475 podujatí, čo je o 137 viac ako vminulom roku.

Z podujatí, zverejnených v aktuálnom vydaní, spomeňme napríklad Fullstar (súťaž v populárnom speve), Ranené vtáčatá (recitačná súťaž), Otvorenie cyklistickej sezóny CykloKorytničky, Chessfest 2017, Medzinárodnú súťaž v štandardných a latinskoamerických tancoch, Šikovný trh, Zónu bez peňazí, Festival pod Sidorovom, Cyklus Kreatívne v múzeu či Famíliaart – tvorivé dielne v galérii.

„Kalendárium bolo vydané v náklade 2000 kusov, v elektronickej verzii je zverejnené na internetovej stránke mesta Ružomberok a v tlačenej podobe je k dispozícii bezplatne v Informačnom centre Ružomberok, na radnici, v synagóge, galérii či mestskej knižnici," doplnila na záver Kleinová a dodala: „Všetkým spolutvorcom, ktorí sa na kalendáriu podieľali, chceme vysloviť veľké poďakovanie."
kalendarium2017-1.jpg kalendarium2017_2.jpg

Súvisiace prílohy:
TS - Vynovene Kalendarium obsahuje takmer ...TS - Vynovene Kalendarium obsahuje takmer 500 podujati.pdf
PDF dokument, veľkosť 323 kB
Pridané dňa: 02. 02. 2017
kalendarium2017_final_pdf.pdfkalendarium2017_final_pdf.pdf
PDF dokument, veľkosť 516 kB
Pridané dňa: 02. 02. 2017
266ms