Preskočiť na obsah
RSS odber: Správy mesta Ružomberok   |   Facebook   |   Prihlásenie  
   
Štv1
Pia2
Sob3
Ned4
Pon5
Uto6
Str7
Štv8
Pia9
Sob10
Ned11
Pon12
Uto13
Str14
Štv15
Pia16
Sob17
Ned18
Pon19
Uto20
Str21
Štv22
Pia23
Sob24
Ned25
Pon26
Uto27
Str28
Štv29
Pia30

Akcie dnes

TLAČOVÁ SPRÁVA OOCR REGION LIPTOV: KÚPEĽNÍKOM SA NA LIPTOVE DARÍ

Liptovskí kúpeľníci majú za sebou veľmi úspešný rok 2016. Medziročne sa im podarilo zvýšiť počet pobytových dní až o osem percent, pričom zahraničných klientov prišlo do KÚPEĽOV LÚČKY až o takmer pätnásť percent viac. V januári na Lúčkach prebiehala rekonštrukcia v Kúpeľnom hoteli Choč a naštartovali aj výstavbu nového hotela.

Do kúpeľov už dávno nechodia len chorí ľudia, ale aj tí, ktorým záleží na ich zdraví. Príkladom trendu prevencie a wellness životného štýlu sú aj jediné kúpele s liečivou vodou na Liptove. KÚPELE LÚČKY sú zasadené v nádhernom prostredí tunajších hôr. „Ponúkať len bežný kúpeľný servis nie je pre kúpele dlhodobo únosná cesta. Máme to šťastie, že pôsobíme v centre turizmu a naši klienti môžu využívať nielen našu ponuku, ale aj široké možnosti aktívneho oddychu po celom Liptove. Preto sa sústreďujeme aj na klientov, ktorí sa cielene o svoje zdravie zaujímajú a svoje dovolenky trávia aktívne. Výsledky postupne prichádzajú a našim kúpeľom sa podarilo zvýšiť počet klientov v uplynulom roku. Medziročne sme dosiahli zvýšenie počtu pobytových dní o pekných osem percent. Pričom slovenskí klienti nám oproti roku 2015 narástli o šesť a pol percenta a zahraničný takmer o pätnásť," povedala riaditeľka KÚPEĽOV LÚČKY a. s. Anastázia Mičková. Zo zahraničných klientov rástli najmä naši susedia Česi a to 14 percent, Litovčania 17 percent a Rusi dosiahli takmer dvojnásobný medziročný nárast. V súčasnosti sú klienti oveľa citlivejší na kvalitu služieb, ponuka a výber je väčší ako v minulosti, preto kúpele neustále investujú a inovujú. Uplynulé leto otvorili novú jedáleň za viac ako milión eur a s príchodom zimy vylepšili ďalšie služby. Rodiny s deťmi zabavil nový detský kútik, došlo k rekonštrukcii pôvodnej jedálne a lyžiarov potešila iste aj nová lyžiareň so systémom na sušenie lyžiarok a ozón generátorom na dezinfekciu. Tiež pribudli nové uzamykateľné stojany na lyžiarsky výstroj.

„Rok 2017 sa nám rozbehol veľmi pozitívne. Za január evidujeme medziročný rast o viac ako päť percent a premiérovo sme mali cez prvý týždeň roka súčasne aj šesť autobusov rusky hovoriacich klientov, ktorí k nám prišli za aktívnym oddychom spojeným s lyžovačkou a relaxom v liečivej vode. Naše investičné aktivity neutíchajú a už začiatkom februára sme rozbehli aj výstavbu nového hotela s kapacitou viac ako sto lôžok," vysvetľuje obchodno-ekonomická námestníčka kúpeľov Slávka Medveďová. Klienti samoplatci si v Lúčkach pochvaľujú aj novinku a to stravovanie formou bufetových stolov, ktorá sa nijako nepremietla do zvyšovania konečných cien pobytov.

„Liptov má úžasné bohatstvo nielen v okolitej prírode, ale aj pod zemou v podobe nádherných jaskýň a veľkého množstva termálnych a minerálnych prameňov. Aj to je jedným zo špecifík nášho regiónu. Niektoré z prameňov sa využívajú na pitie, niektoré na kúpanie, niektoré sú známejšie a navštívia ich vďaka rozvinutej infraštruktúre cestovného ruchu ročné státisíce klientov, iné sú známe len domácim. Akvaparky Tatralandia a GINO Paradise Bešeňová sú aj vďaka svojim termálnym prameňom najväčšie a najnavštevovanejšie na Slovensku a v zime sú ideálnym relaxom po lyžovačke na tunajších svahoch. KÚPELE LÚČKY majú špecifické miesto. Okrem relaxu a zábavy v akvaparku, kúpeľným procedúram a školenému personálu majú skutočne liečivú vodu z tunajších dvoch vrtov a už dávno nie sú len kúpeľmi pre ženy, ale rezortom, kde vám pomôžu z mnohých zdravotných neduhov a spravia vám život krajším," doplnila riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková. Aj keď dovolenkári z Liptova nie sú ubytovaní priamo v zariadeniach patriacich pod kúpele, tak môžu vďaka Liptov Region Card využívať zľavy v AQUA-VITAL Parku v KÚPEĽOCH LÚČKY až do výšky 50 percent a zbierať body do vernostného programu regiónu.

Zdravie si treba chrániť, na Liptove o tom vedia svoje aj vďaka atraktívnej ponuke tunajších kúpeľov, ktoré si získavajú stále viac a viac priaznivcov aj zo strany zdravých ľudí.

Ing. Katarína Šarafínová
REGION LIPTOV, oblastná organizácia cestovného ruchu


1794ms