Preskočiť na obsah
RSS odber: Správy mesta Ružomberok   |   Facebook   |   Prihlásenie  
    
Pia1
Sob2
Ned3
Pon4
Uto5
Str6
Štv7
Pia8
Sob9
Ned10
Pon11
Uto12
Str13
Štv14
Pia15
Sob16
Ned17
Pon18
Uto19
Str20
Štv21
Pia22
Sob23
Ned24
Pon25
Uto26
Str27
Štv28

Akcie dnes

TLAČOVÁ SPRÁVA ŠACHOVÉHO KLUBU RUŽOMBEROK: ÚSPEŠNÝ VÍKEND PRE ŠACHISTOV

V Športovej hale Koniareň sa 2. februára 2019 odohral prvý tohtoročný turnaj pre mládež zo série turnajov Bonifácova liga mládeže okresu Ružomberok.

Za účasti hráčov z celého okresu, od Liptovskej Teplej po Stankovany, sa odohral zaujímavý turnaj mladých hráčov, ktorí spoznávajú túto kráľovskú hru. Po 4 hodinách sa víťazom stal Samuel Jurgoš z Liskovej, druhý skončil Ružomberčan Tomáš Macko a tretí Michal Novák z Likavky. Veľká vďaka patrí rodičom za podporu svojich ratolestí v zmysluplnej aktivite. Ďalší turnaj mládeže sa odohrá presne o mesiac 3. marca 2019 v priestoroch ŠH Koniareň, prípadní záujemcovia, kontaktujte nás na www.sachrbk.sk.

V nedeľu pokračovala aj súťaž družstiev. 3. februára boli v akcii všetky 3 súťažné družstvá v slovenských ligách. V 2. lige cestovali hráči ŠK Ružomberok – Montana k lídrovi a favoritovi súťaže do Čadce. V Športovej hale Koniareň sa odohrali ďalšie 2 zápasy 5. ligy, kde ŠK Ružomberok PrintArt privítal v zápase o medaily Športový klub Važec a ŠK Ružomberok Mondi privítalo Liptovskú Teplú. „V piatok sa nám trochu kvôli zdravotným problémom rozsypala zostava na druhú ligu, čo ovplyvnilo aj družstvo PrintArt, ktoré bojuje o postup. Postupne, ako nám odpadli 2 hráči zo základnej zostavy, som si povedal, že o nič nejde, hráme pre zábavu. Preto sme uprednostnili hráčov mimo základnú zostavu" konštatoval predseda klubu Marek Zelnický. Po 10 minútach Rado Chilla vstal od partie ako víťaz. Následne prišla remíza z prvej šachovnice Imricha Bereca. Ďalšia z tretej dosky od Mira Majera a za stavu 2:1 dala veľmi pekný mat na 5. šachovnici Margaréta Drozdíková. Naši šachisti viedli 3:1. Poslednú partiu remizoval Juraj Koreň a tak sa ružomberský PrintArt po 7. kole upevnil na 1. mieste s náskokom 3 bodov. Mondi malo jednoduchšieho súpera, no hralo sa im ťažšie. Hráči sa veľmi natrápili, aby aspoň tesne vyhrali 3:2. O veľké prekvapenie sa postarali hráči Montana v 2. lige. Ako prvý prehral na 1. doske Vojto Rojíček. „Po 3 hodinách prišla prvá remíza zápasu odo mňa", konštatoval Jaromír Bednář, kapitán družstva. Následne prišla fantastická výhra Roberta Drusku na 7. doske a remíza Janka Mydliara na poslednej šachovnici. Bol stav 2:2. Pár minút neskôr prišli obrovské prekvapenia, keď na 5. doske vyhral Martin Krajňák a na 2. doske porazila Monika Motyčáková najznámejšieho českého trénera s ruskými koreňmi Sergeja Berezjuka. Víťazstvo ružomberskému družstvu zabezpečili odsedené remízy Adama Kerdíka a Petra Ambróza. Po 7. kole je tak nováčik 2. ligy na skvelom 4. mieste.

Predseda Šachového klubu Ružomberok sa z uplynulého víkendu veľmi tešil. Ružomberskí šachisti vyhrali 3 zápasy a deti si odohrali skvelý turnaj.

Natália Zelnická – PR ŠK Ružomberok
2. liga v Cadci.jpg 5. liga v SH Koniaren.jpg Deti na sachovom turnaji.jpg Monika Motycakova vs Sergej Berezjuk.jpg

35ms