Preskočiť na obsah
RSS odber: Správy mesta Ružomberok   |   Facebook   |   Prihlásenie  
 
Uto1
Str2
Štv3
Pia4
Sob5
Ned6
Pon7
Uto8
Str9
Štv10
Pia11
Sob12
Ned13
Pon14
Uto15
Str16
Štv17
Pia18
Sob19
Ned20
Pon21
Uto22
Str23
Štv24
Pia25
Sob26
Ned27
Pon28
Uto29
Str30
Štv31

Akcie dnes

TVORIVO – HUDOBNÉ DIELNIČKY V BIELOM POTOKU

Občianske združenie Belanček srdečne pozýva všetkých záujemcov do Tvorivo – hudobných dielničiek v Bielom Potoku.

Cieľom a hlavnou myšlienkou našich dielničiek je spájať ľudí v komunite formou udržiavania ľudových tradícií a zapojiť všetky vekové generácie do aktívnej tvorivej činnosti, mužov i ženy, chlapcov i dievčatá.

V tvorivých dielničkách chceme učiť mladých ručným prácam, ktoré boli súčasťou bežného života našich starých rodičov, ako napr. vyšívanie, štrikovanie, hačkovanie, páranie peria, tkanie, ale i vyrezávanie z dreva, výroba z kože, pletenie košíkov a mnohé ďalšie.

Staré mamy, mamy, starí otcovia, otcovia, budú predvádzať remeslá, ručné práce, priamo v dielničkách mladým a deťom z Bieleho Potoka, ale i ostatným záujemcom z okolia Ružomberka.

Hudobné dielničky budú prezentovať rôzne štýly hrania na hudobných nástrojoch, hudobníkov, spevákov, spevy ľudových piesní a rôzne štýly ľudového tanca.

Vo forme prednášok chceme priblížiť históriu vzniku alebo výrobný proces hudobného nástroja a názorne ukázať i hru na hudobnom nástroji s možnosťou výučby záujemcom v praxi.

Tvorivo – hudobné dielničky sa budú konať každý pondelok od 16:00 do 18:30 hod. v priestoroch Kultúrneho domu v Bielom Potoku.

Vstup je pre všetkých účastníkov voľný.

Tešíme sa na Vašu účasť a príjemnú atmosféru.


36ms