Preskočiť na obsah
RSS odber: Správy mesta Ružomberok   |   Facebook   |   Prihlásenie  

VERNISÁŽ VÝSTAVY JIRKO SALZMANN: MILUJEM FOTOGRAFIU V LIPTOVSKOM MÚZEU

Fotoklub pri Liptovskom múzeu v Ružomberku vás pozýva v piatok 26.05.2017 o 14:00 pri príležitosti 65. narodenín svojho člena na výstavu fotografií Jirko Salzmann: Milujem fotografiu.

Miesto:
Fotogaléria Liptovského múzea v Ružomberku

Výstava potrvá do 30.06.2017.

Slovo autora:

Dovoľte mi, aby som Vás privítal na svojej výstave uskutočnenej pri príležitosti mojich 65. narodenín. Asi som nezvolil správny postup, snažil som sa ukázať veľa z mojich fotografických záujmov. Menej niekedy býva viac. Verím ale, že táto rôznorodosť Vás aspoň nebude nudiť a každý si nájde niečo, čo ho aspoň trocha zaujme. Vážim si, že ste ma poctili svojou návštevou a prajem príjemný vizuálny zážitok.

Týchto pár riadkov som prevzal z úvodu k mojej poslednej výstave. Myslím, že správne vystihujú môj postoj k fotografovaniu a fotografii:
Mám rád fotografovanie. Teší ma všetko už od počiatku samotného aktu fotografovania, hľadania záberu, expozície, až po finalizáciu fotografického obrazu. Nemám vyhranený nejaký žáner. Rád fotografujem takmer všetko, čo ma nejakým spôsobom zaujme, alebo čím môžem niečo vyjadriť. Možno je to na škodu, ale....  Aj keď nemám práve pri sebe fotoaparát „fotografujem aspoň očami„. Všímam si a aj prežívam okolo seba tvary, farby, svetlo, rôzne línie a ich zmeny počas roka a dňa. Všímam si ľudí a vzťahy medzi nimi, rôzne situácie. Veľa vecí sa potom snažím zachytiť aj fotoaparátom.

Myslím si, že všetka takáto činnosť aj obohacuje môj život tým, že chcem vidieť viac, môj život je potom plnší a bohatší. K tomuto poznaniu som došiel až oveľa neskôr a som tomu veľmi rád.

Ja proste fotografiu milujem.

Vstupné na výstavu:
0,50€

Aktuálny Kalendár kultúrnych a športových akcií v Ružomberku a okolí nájdete TU.


4249ms