Preskočiť na obsah
RSS odber: Správy mesta Ružomberok   |   Facebook   |   Prihlásenie  
    
Pia1
Sob2
Ned3
Pon4
Uto5
Str6
Štv7
Pia8
Sob9
Ned10
Pon11
Uto12
Str13
Štv14
Pia15
Sob16
Ned17
Pon18
Uto19
Str20
Štv21
Pia22
Sob23
Ned24
Pon25
Uto26
Str27
Štv28
Pia29
Sob30
Ned31

Akcie dnes

VRECKOVÝ KALENDÁRIK VLKOLÍNCA NA ROK 2019

Mesto Ružomberok vydalo pre záujemcov vreckové kalendáriky na rok 2019.

Vydaných bolo celkovo 10 motívov kalendárikov.

Jeden z nich je s motívom Vlkolínca. Vytvoril ho študent Školy úžitkového výtvarníctva Ružomberok Andrej Čabák, ktorý si za predlohu vybral fotografiu zvonice a jej blízkeho okolia. Fotografiu farebne upravil tak, aby vznikol dojem starého záberu, na ktorom farebne zvýraznil drevenú zvonicu, ktorá tým na kalendáriku vynikne.

Ďalších osem motívov je taktiež dielom študentov Školy úžitkového výtvarníctva Ružomberok a znázorňujú rôzne motívy z Ružomberka v rôznych grafických prevedeniach.

Kristína Lorencová pripravila koláž známych ružomberských pamiatok. Andrea Pavčová nakreslila detail školských schodov. Karin Beňová si za svoje dielo zvolila pohľad na školské schody s kostolom sv. Ondreja, ktoré spracovala počítačovou kresbou. Boris Brabec vyzdvihol jeden prvok architektúry novej ružomberskej stavby. Jana Bátoryová si za námet vybrala umelca Ľudovíta Fullu s jeho galériou. Alexandra Húsová nalinkovala dvojfarebnú kontúru mestského úradu a Marek Alman pripravil fotografie Parku Š. N. Hýroša a Skateparku, ktoré doplnil o kresbu.

Posledným desiatym motívom je už tradične samotné logo mesta Ružomberok.

Kalendárik je jednoduchou pripomienkou, ktorú si z Vlkolínca môžete odniesť a ani vás nič nebude stáť, všetky sú totiž pre záujemcov bezplatne k dispozícii v Dome UNESCO vo Vlkolínci.

Pracovníkov v Dome UNESCO nič nepoteší viac, ako keď sa uvedené kalendáriky stanú súčasťou vašej peňaženky na celý tento rok a vy budete pri pohľade naň spomínať na návštevu Vlkolínca.

k2.jpg K1.jpg

54ms