Preskočiť na obsah
RSS odber: Správy mesta Ružomberok   |   Facebook   |   Prihlásenie  
 
Uto1
Str2
Štv3
Pia4
Sob5
Ned6
Pon7
Uto8
Str9
Štv10
Pia11
Sob12
Ned13
Pon14
Uto15
Str16
Štv17
Pia18
Sob19
Ned20
Pon21
Uto22
Str23
Štv24
Pia25
Sob26
Ned27
Pon28
Uto29
Str30
Štv31

Akcie dnes

VRECKOVÝ KALENDÁRIK VLKOLÍNCA NA ROK 2019

Mesto Ružomberok vydalo pre záujemcov vreckové kalendáriky na rok 2019.

Vydaných bolo celkovo 10 motívov kalendárikov.

Jeden z nich je s motívom Vlkolínca. Vytvoril ho študent Školy úžitkového výtvarníctva Ružomberok Andrej Čabák, ktorý si za predlohu vybral fotografiu zvonice a jej blízkeho okolia. Fotografiu farebne upravil tak, aby vznikol dojem starého záberu, na ktorom farebne zvýraznil drevenú zvonicu, ktorá tým na kalendáriku vynikne.

Ďalších osem motívov je taktiež dielom študentov Školy úžitkového výtvarníctva Ružomberok a znázorňujú rôzne motívy z Ružomberka v rôznych grafických prevedeniach.

Kristína Lorencová pripravila koláž známych ružomberských pamiatok. Andrea Pavčová nakreslila detail školských schodov. Karin Beňová si za svoje dielo zvolila pohľad na školské schody s kostolom sv. Ondreja, ktoré spracovala počítačovou kresbou. Boris Brabec vyzdvihol jeden prvok architektúry novej ružomberskej stavby. Jana Bátoryová si za námet vybrala umelca Ľudovíta Fullu s jeho galériou. Alexandra Húsová nalinkovala dvojfarebnú kontúru mestského úradu a Marek Alman pripravil fotografie Parku Š. N. Hýroša a Skateparku, ktoré doplnil o kresbu.

Posledným desiatym motívom je už tradične samotné logo mesta Ružomberok.

Kalendárik je jednoduchou pripomienkou, ktorú si z Vlkolínca môžete odniesť a ani vás nič nebude stáť, všetky sú totiž pre záujemcov bezplatne k dispozícii v Dome UNESCO vo Vlkolínci.

Pracovníkov v Dome UNESCO nič nepoteší viac, ako keď sa uvedené kalendáriky stanú súčasťou vašej peňaženky na celý tento rok a vy budete pri pohľade naň spomínať na návštevu Vlkolínca.

k2.jpg K1.jpg

40ms