Preskočiť na obsah
RSS odber: Správy mesta Ružomberok   |   Facebook   |   Prihlásenie  
 
Uto1
Str2
Štv3
Pia4
Sob5
Ned6
Pon7
Uto8
Str9
Štv10
Pia11
Sob12
Ned13
Pon14
Uto15
Str16
Štv17
Pia18
Sob19
Ned20
Pon21
Uto22
Str23
Štv24
Pia25
Sob26
Ned27
Pon28
Uto29
Str30
Štv31

Akcie dnes

VÝSTAVA 130 ROKOV MESTSKÉHO - STREDOSLOVENSKÉHO MÚZEA V LIPTOVSKOM MÚZEU

Pozývame Vás do Liptovského múzea v Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) na výstavu 130 rokov Mestského - Stredoslovenského múzea v Banskej Bystrici.

Výstava potrvá do 27.05.2018.


Výstava 130 rokov Mestského – Stredoslovenského múzea v Banskej Bystrici je výsledkom partnerskej spolupráce Liptovského múzea v Ružomberku a Stredoslovenského múzea v Banskej Bystrici. Ide o prvé podujatie z cyklu, ktorého zámerom a cieľom je zoznámiť obyvateľov Liptova a návštevníkov regiónu s bohatstvom zbierok a prierezom odbornej činnosti múzeí a galérií, s ktorými Liptovské múzeum v Ružomberku spájajú úzke väzby odbornej spolupráce a dobrých kolegiálnych vzťahov.

Výstava je prierezom fondov, histórie a kultúrnych aktivít hlavného stánku stredoslovenského múzejníctva. Návštevníkom ponúka desiatky vzácnych zbierkových artefaktov z oblasti prírodných a spoločenských vied, konkrétne z odborov geológie, entomológie, histórie, dejín umenia a etnografie. Každý zo zbierkových predmetov či ich kolekcií je vďaka informačne bohatým a graficky mimoriadne pôsobivým a príťažlivým veľkoplošným panelom zasadený do doby svojho reálneho, úžitkového  bytia i doby svojho nového, muzeálneho života a zároveň do širšieho európskeho, regionálneho a miestneho kontextu, reálneho i múzejníckeho. Vďaka tomu sa návštevníkovi otvára fascinujúca vedomostná a estetická panoráma a sled príbehov vecí, ktoré vonkoncom nie sú uväznené za stenami depozitov ako mŕtve predmety, ale sú výrečným svedectvom entuziazmu a pracovitosti ich tvorcov, objaviteľov a minulých i súčasných muzeálnych kurátorov.

Vstupné: 1,50€

Aktuálny Kalendár kultúrnych a športových akcií v Ružomberku a okolí nájdete TU.


1533ms