Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Ružomberok Hľadať
 
 

Mestská polícia

Privítanie

msp.jpgVážení občania,

prostredníctvom internetovej stránky Mestskej polície Ružomberok, Vás chcem pozdraviť a zároveň aj informovať o vzniku, úlohách, činnosti a aktivitách Mestskej polície Ružomberok.
Mestská polícia Ružomberok bola zriadená dňa 1. 7. 1992 Všeob. záv. nariadením mesta č. 4/1992 ako poriadkový útvar mesta, ktorý tvoril 21 policajtov. Činnosť mestských policajtov sa riadi zák. 564/1991 Zb. o obecnej polícii.
Viac ako 20 rokov sídlila mestská polícia v budove mestského úradu. Od 12. novembra 2014 už vykonáva  svoju činnosť v novej budove na ulici A. Bernoláka 44 v Ružomberku. MsP má plánovaný počet 33 policajtov a 1 administratívneho referenta. Nepretržitú činnosť hliadok mestskej polície (24 hodín denne) zabezpečuje stála služba, ktorej výkon uľahčuje kamerový systém umiestnený v centre mesta.Verím, že Mestská polícia Ružomberok Vám svojou prácou pomôže cítiť sa bezpečnejšie v našom krásnom meste. Verím, že príslušníci mestskej polície Vám poradia a pomôžu v konkrétnych situáciách. Oslovte ich! Sme tu pre Vás! Dúfam, že aj Vy nám svojou spoluprácou pomôžete a pri každom podozrení z porušenia zákona zavoláte na bezplatnú telefónnu linku 159.

Ing. Ivan Stromko
Náčelník MsP Ružomberok


Vaše komentáre, problémy, návrhy a sťažnosti posielajte na náš e-mail: msp@murk.sk


 
ÚvodÚvodná stránka