Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
Ružomberok Hľadať
 
 

Podujatia v Ružomberku a v okolí

TRADIČNÉ SLOVENSKÉ REMESLO VO VLKOLÍNCI

Typ akcie:
Ostatné podujatia
Dátum:
20.7.2019
Do:
21.7.2019
Čas:
09:00 – 17:00 hod.
Miesto:
Vlkolínec
Popis:


Mesto Ružomberok, Oblastná organizácia cestovného ruchu Region Liptov a Dom UNESCO Vlkolínec vás pozývajú na ukážky tradičných slovenských ľudových remesiel.

V rámci projektu Tradičné slovenské remeslo Vám počas ďalšieho predstavíme ďalšie remeslá.

Program:
Sobota 20. júla 2019: drotárstvo, výroba krojov a výroba medovníkov

Nedeľa 21. júla 2019: drotárstvo a výroba krojov

Tvorbu úžitkových a dekoračných predmetov ako aj samotné postupy Vám predstaví remeslníčka v drotárstve. Krásu ľudových krojov, ktoré sa objavili nielen v rôznych kútoch Slovenska, ale aj v Českej republike či Kanade, Vám priblíži krojárka, ktorá sa tomuto remeslu venuje od detstva. A napokon tvorbu okrasných medovníkov s použitím ornamentových vzorov či vzorov filetovej čipky, Vám ukážu ruky šikovnej pernikárky.

Príďte sa dozvedieť nové informácie o tradičných slovenských remeslách, ale aj pozrieť tvorbu šikovných slovenských remeselníkov.

Zmena programu je vyhradená.

Upozornenie: Na podujatí "Tradičné slovenské remeslo vo Vlkolínci" budú vyhotovované fotografie a videozáznamy prevádzkovateľom "Mesto Ružomberok, Nám. A. Hlinku 1098/1, 034 01 Ružomberok, IČO 00315737" za účelom propagácie na webovom sídle prevádzkovateľa, facebookovej stránke, youtube kanáli, v periodických a neperiodických materiáloch prevádzkovateľa, prípadne v ďalších médiách.

Zverejnilo Informačné centrum Ružomberok

TRADIČNÉ SLOVENSKÉ REMESLO VO VLKOLÍNCI

ÚvodÚvodná stránka