Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
Ružomberok Hľadať
 
 

Podujatia v Ružomberku a v okolí

GAMAKATSU CUP 2019

Typ akcie:
Ostatné podujatia
Dátum:
21.9.2019
Do:
21.9.2019
Čas:
08:00 hod.
Miesto:
Hrabovo
Popis:


Rybárske preteky Gamakatsu Cup 2019.

Časový harmonogram:
06:00 - 07:30 Losovanie
08:00 - 09:00 1. kolo
09:20 - 10:20 2. kolo
11:40 - 12:40 3. kolo
14:00 - 15:00 4.kolo
15:20 - 16:20 5.kolo
17:30 Vyhlásenie výsledkov

Štáb pretekov: Bar Motajka /nachádza sa pod Apartmámni Hrabovo/.

Propozície pretekov:
Loví sa systémom chyť a pusť. Rybárska udica s očkami do 300 cm dĺžky. Lov rýb prívlačou je spôsob lovu rýb jednou udicou, ktorá sa skladá z rybárskeho prútu s navijakom, vlasca alebo splietanej šnúry a vláčenej nástrahy, pri ktorom je nástraha ťahaná prerušovaným alebo súvislým pohybom s cieľom podnietiť ryby k záberu. Záťaž musí byť súčasťou nástrahy. Pretekár je povinný používať silikónový alebo gumový bezuzlový podberák. Bez neho nemôže nastúpiť na preteky. Pretekár je povinný používať háčiky bez protihrotu, ako na nástrahe, s ktorou loví, tak aj na nástrahách na pripravených udiciach. Súperi si navzájom kontrolujú túto povinnosť. Háčik musí pri kontrole prejsť bez zadrhnutia tkaninou. V prípade nedodržania tejto povinnosti má pretekár za dané kolo 0 bodov. Na všetkých druhoch nástrah je povolené použitie iba jedno-háčiku. Zákaz dvoj a viac háčikov.

Je zakázané používanie všetkých vodných a suchozemských živočíchov ako nástrahy, rastlinných nástrah, napodobneniny ikry, umelá kukurica, cesto, kŕmenie a hádzanie rukou alebo strieľanie prakom čohokoľvek do vody, brodenie, používať sbirolino lov na príves, používať protihroty, používať nástrahy, ktoré obsahujú perie, nite, ako prírodné, tak aj umelé, vrátane gumovej striže a kože. Je zakázané používať kombináciu nástrah plandavka + guma. Na uvedené nástrahy sa môže loviť iba samostatne. Pri porušení zákazov nasleduje diskvalifikácia v kole a pri následnom porušení diskvalifikácia v pretekoch.
Zakazuje sa počas pretekov a vyhodnotenia požívať alkoholické nápoje „mimo mieru“, pretekár nesmie svojim správaním narušovať hladký priebeh pretekov, rozptyľovať okolitých pretekárov a znižovať dôstojnosť vyhodnotenia pretekov.

O závažnosti previnenia a následnom disciplinárnom postihu rozhoduje organizačný výbor.

Zakazuje sa počas jednotlivých kôl prijímať akúkoľvek cudziu pomoc, napr. podávanie nástrah a podberáku, naväzovanie a rozmotávanie, atď.

Počet pretekárov: 50

Bodujú sa nasledovné druhy rýb: Pstruh dúhový, Pstruh potočný, Sivoň americký nad 20 cm.

Systém bodovania počas jednotlivých kôl:
Prvá ryba ulovená počas jednotlivých kôl sa musí zmerať, ostatné ulovené ryby sa po zdolaní a následnom podobratí do podberáka púšťajú späť do vody.
Zmeraných rýb môže byť ľubovoľný počet.
Pre určenie víťaza v prípade zhodného počtu ulovených rýb, rozhoduje súčet prvej meranej ryby a najväčšej meranej ryby ulovenej v jednotlivom kole.

Víťazí pretekár s najnižším súčtom umiestnení za všetky kolá.

Zaseknutá ryba musí byť zdolaná v príslušnom sektore a musí byť zdolaná, tzn. v podberáku nad hladinou, do signálu konca kola. Ryba zdolaná po odznení signálu nebude uznaná. V prípade nahodenia nástrahy mimo sektor, súper musí dať jasne a zrozumiteľne verbálne najavo, že hod neplatí. Pretekár s hodom mimo sektor je povinný nástrahu urýchlene stiahnuť a nahodiť nanovo. Prípadná zdolaná ryba pri nahodení mimo sektor nie je uznaná. Súperi sú povinní si vzájomne kontrolovať lov v pridelených štandoch, informovať sa o neplatných hodoch. Na prípadné neskoršie reklamácie organizačný výbor nebude reagovať.

Pokiaľ pretekár napíše do svojho alebo súperovho bodovacieho preukazu nepravdivý počet bodov alebo nepravdivý počet rýb, bude nasledovať okamžitá diskvalifikácia.

Bodovaciu kartu po každom ukončenom kole podpíše pretekár a rozhodca (súper po pravej ruke pretekára) a odovzdá rozhodcovi, ktorý bude zbierať bodovacie karty.

V prípade ak sa pretekár nedostaví, štartovné mu nebude vrátené.

V prípade ak sa preteky z nečakanej príčiny zrušia, štartovné bude vrátené v plnej výške.
Organizátor si vyhradzuje právo prispôsobiť priebeh pretekov pri vzniku nečakanej situácie.

Zverejnilo Informačné centrum Ružomberok

GAMAKATSU CUP 2019

ÚvodÚvodná stránka