Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
Ružomberok Hľadať
 
 

Podujatia v Ružomberku a v okolí

PRECHÁDZKY OKOLÍM: TRLENSKÁ DOLINA

Typ akcie:
Turistika
Dátum:
14.7.2019
Do:
14.7.2019
Čas:
Miesto:
Popis:


Klub slovenských turistov Ružomberok a Dom UNESCO Vlkolínec organizujú prechádzku Trlenskou dolinou do Vlkolínca vhodnú pre každého.

Na ďalšej tohtoročnej prechádzke, pri ktorej spoznávame okolie Ružomberka, sa vyberieme navštíviť Vlkolínec. Na trase spoznáme prírodné pamiatky a útvary Trlenskej doliny.

Trasa bude viesť po asfaltovej ceste s kratšími zachádzkami v lese. Je možné ju absolvovať s nosičom malých detí. Väčšie deti terén zvládnu aj samé s pomocou rodiča. Trasa sa dá absolvovať aj s kočíkom, avšak zachádzky k prírodným zaujímavostiam sa s nim nebudú dať absolvovať. Prevýšenie, ktoré aj so zachádzkami vystúpime, je asi 350 m. Celá trasa má necelých 10 km. Svojou dispozíciou je trasa vhodná aj pre rodiny s deťmi, prípadne starších ľudí, ktorí nie sú až takí rýchli, ale zase im nerobí problém prejsť uvedenú vzdialenosť. Najťažšie úseky trasy sú zachádzky k prírodným zaujímavostiam, ktoré sú strmé. Tiež sa môžu pridať tí, ktorí by s turistikou chceli začať, prípadne sa chcú len prejsť. Cestou si porozprávame niečo o miestach, kadiaľ sa budeme pohybovať a o okolí, ktoré budeme vidieť. Na záver si prezrieme Vlkolínec a pozhovárame sa o ňom.

Popis trasy: Odvezieme sa autobusom mestskej hromadnej dopravy do mestskej časti Biely Potok. Po miestnych komunikáciách prejdeme k ústiu Trlenskej doliny, kde sa nachádza maketa vlkolínskej zvoničky upravená na odpočívadlo. Vojdeme do doliny, kde hneď v úvode odbočíme doprava do lesa a prejdeme sa k Prírodnej pamiatke Dogerské skaly. Výstup k nim je najťažším na celej našej trase. Vrátime sa späť na cestu a urobíme si ďalšiu zachádzku, tentokrát doľava, k prírodnému výtvoru Skala Mravíčka. Vrátime sa späť na cestu a pokračujeme až k odbočke na Vlkolínec. Tu sa však najskôr vyberieme doľava k prírodnej pamiatke Vlčia Skala, na ktorej si pozrieme kaplnku, ktorá je do nej umiestnená. Vrátime sa späť do doliny a pokračujeme do Vlkolínca. Vo Vlkolínci navštívime Dom UNESCO Vlkolínec, kde si porozprávame niečo o Vlkolínci. Tu naša vychádzka končí a my sa pomaly vrátime späť rovnakou trasou bez zachádzok na Biely Potok. V prípade záujmu účastníkov si môžeme na zostup zvoliť inú trasu.

Časový harmonogram: Trasu budeme absolvovať pomalým vychádzkovým tempom a zaberie nám asi 4 hodiny.
Vybavenie: Dobrá nálada a v prípade horšej predpovede počasia vhodné oblečenie.
Prevýšenie a vzdialenosť: 350 m / 10 km
Mapa: Veľká Fatra
Zraz: 9:00 Zastávka MAD: Železničná stanica Ružomberok
Predpokladaný návrat: autobus do Ružomberka z Bieleho Potoka o 13:08, 13:33 alebo o 15:39 hod.

Peši            
Obtiažnosť: I
Informácie: Kolčák 0907 332 359

Účastníkom akcie odporúčame mať poistenie nákladov na záchranné akcie Horskej služby, ak nemajú idú na akciu na vlastné nebezpečie a všetky náklady spojené s nákladmi na záchranné akcie Horskej služby si budú hradiť z vlastných zdrojov!
Poistku si môžete uzavrieť aj v Informačnom centre Ružomberok.

Zverejnilo Informačné centrum Ružomberok

PRECHÁDZKY OKOLÍM: TRLENSKÁ DOLINA

ÚvodÚvodná stránka