Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
Ružomberok Hľadať
 
 

Podujatia v Ružomberku a v okolí

TRADIČNÉ SLOVENSKÉ REMESLO VO VLKOLÍNCI

Typ akcie:
Ostatné podujatia
Dátum:
27.7.2019
Do:
28.7.2019
Čas:
09:00 – 17:00 hod.
Miesto:
Vlkolínec
Popis:


Mesto Ružomberok, Oblastná organizácia cestovného ruchu Region Liptov a Dom UNESCO Vlkolínec vás pozývajú na ukážky tradičných slovenských ľudových remesiel.

V rámci projektu Tradičné slovenské remeslo Vám počas ďalšieho júlového víkendu predstavíme naozaj rozmanité remeslá.

V sobotu 27. júla 2019 Vám predstavíme jedno z najstarších a najrozšírenejších remesiel - hrnčiarstvo. O čosi novšie remeslo Vám ukáže remeselníčka, ktorá pletie rozličné predmety z papiera.

V nedeľu 28. júla 2019 si okrem hrnčiarstva môžete pozrieť aj postup a hotové výrobky vypaľované do dreva. A napokon sa môžete niečo dozvedieť z histórie, ako aj samotných techník výroby originálnych odevov z ľanu, bavlny a modrotlače, ktoré je možné použiť na každodenné príležitosti.

Zmena programu je vyhradená.

Príďte sa dozvedieť nové informácie o tradičných slovenských remeslách, ale aj pozrieť tvorbu rukami šikovných slovenských
remeselníkov.

Upozornenie: Na podujatí "Tradičné slovenské remeslo vo Vlkolínci" budú vyhotovované fotografie a videozáznamy prevádzkovateľom "Mesto Ružomberok, Nám. A. Hlinku 1098/1, 034 01 Ružomberok, IČO 00315737" za účelom propagácie na webovom sídle prevádzkovateľa, facebookovej stránke, youtube kanáli, v periodických a neperiodických materiáloch prevádzkovateľa, prípadne v ďalších médiách.

Zverejnilo Informačné centrum Ružomberok

TRADIČNÉ SLOVENSKÉ REMESLO VO VLKOLÍNCI

ÚvodÚvodná stránka