Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
Ružomberok Hľadať
 
 

Podujatia v Ružomberku a v okolí

TRADIČNÉ SLOVENSKÉ REMESLO VO VLKOLÍNCI

Typ akcie:
Ostatné podujatia
Dátum:
17.8.2019
Do:
18.8.2019
Čas:
09:00 – 17:00 hod.
Miesto:
Vlkolínec
Popis:


Mesto Ružomberok, Oblastná organizácia cestovného ruchu Region Liptov a Dom UNESCO Vlkolínec vás pozývajú na ukážky tradičných slovenských ľudových remesiel.

V rámci projektu Tradičné slovenské remeslo Vám počas ďalšieho augustového víkendu predstavíme naozaj rozmanité remeslá:

V sobotu 17. augusta 2019 sa môžete tešiť na remeselníčku, ktorá Vám predvedie techniku detailného vyšívania ľudových krojov či opaskov. Azda jedno z najstarších remesiel, spracovanie kovu v podobe rozličných úžitkových predmetov, Vám predstaví kováč. A napokon nielen zdobenie odevov, ale aj medovníkov si budete môcť vyskúšať priamo vo Vlkolínci.

V nedeľu 18. augusta 2019 si budete môcť pozrieť okrem vyšívania krojov a opaskov, aj veľmi zaujímavú techniku pletenia košíkov z papiera.

Príďte sa dozvedieť nové informácie o tradičných slovenských remeslách, ale aj pozrieť tvorbu rukami šikovných slovenských remeselníkov.

Upozornenie: Na podujatí "Tradičné slovenské remeslo vo Vlkolínci" budú vyhotovované fotografie a videozáznamy prevádzkovateľom "Mesto Ružomberok, Nám. A. Hlinku 1098/1, 034 01 Ružomberok, IČO 00315737" za účelom propagácie na webovom sídle prevádzkovateľa, facebookovej stránke, youtube kanáli, v periodických a neperiodických materiáloch prevádzkovateľa, prípadne v ďalších médiách.

Zverejnilo Informačné centrum Ružomberok

TRADIČNÉ SLOVENSKÉ REMESLO VO VLKOLÍNCI

ÚvodÚvodná stránka