Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
Ružomberok Hľadať
 
 

Podujatia v Ružomberku a v okolí

TROJMEDZIE (SK-CZ-PL)

Typ akcie:
Turistika
Dátum:
20.10.2019
Do:
20.10.2019
Čas:
Miesto:
Popis:


Klub slovenských turistov Ružomberok organizuje prechod zo Svrčinovca cez Gírovú, Komorový Grúň, Hrčavu, Trojmedzie (SK-CZ-PL) do Čierneho.

Popis trasy: Prechod začíname v obci Svčinovec odkiaľ sa po zelenej turistickej značke cez československú hranicu pri osade Polgrúň dostaneme k horskej chate Studeničné. Od chaty pokračujeme po červenej značke cez Štípanku ku chate Gírová. Od chaty sa neznačeným chodníkom dá vystúpiť na vrchol Gírová. Naša turistická trasa pokračuje na Komorový Grúň. Odtiaľ pokračujeme po žltej značke okolo hraničného prechodu Jaworzynka-Hrčava (CZ-PL) do obce Hrčava. Z Hrčavy zídeme k smerovníku Nad Čiernym a po miernom stúpaní sa dostaneme na Trojmedzie (SK-CZ-PL). Po prekročení slovenskej hranice pokračujeme po modrej značke k železničnej zastávke Čierne, kde naša trasa končí.
 
Vzdialenosť: 17,9 km
Čas: 5:30 hod. + prestávky
Prevýšenie: stúpanie 665 m, klesanie 645 m.
Vybavenie: Pevná obuv, turistické palice
Zraz: Železničná stanica Ružomberok 5:50 hod. - odchod RJ 400 RegioJet/1008 5:59 hod., s prestupovaním v Čadci (lístok na RegioJet sa dá kúpiť len cez internet).
Návrat do Ružomberka: o 15:30 hod. (odchod vlaku z Čierneho 13:13 hod., v Žiline prestup na R 607 ANDREA SHOP.) alebo o 18:51 hod. (odchod vlaku z Čierneho 16:13 hod., v Žiline prestup na os. vlak)
Peši
Obtiažnosť: II
Informácie: Mária Hatňanková, tel. +421 908 943 658, e-mail: maha.gam@zmail.sk

Pôvodne plánovaná trasa z Makova cez Masarykovu chatu a chatu Kmínek na Konečnú sa nemôže uskutočniť z dôvodu zrušenia jediného autobusového spojenia zo zastávky Bíla, Konečná st. hr..

Účastníkom akcie odporúčame mať poistenie nákladov na záchranné akcie Horskej služby, ak nemajú idú na akciu na vlastné nebezpečie a všetky náklady spojené s nákladmi na záchranné akcie Horskej služby si budú hradiť z vlastných zdrojov!
Poistku si môžete uzavrieť aj v Informačnom centre Ružomberok.

Zverejnilo Informačné centrum Ružomberok

TROJMEDZIE (SK-CZ-PL)

ÚvodÚvodná stránka