Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
Ružomberok Hľadať
 
 

Podujatia

PRÍBEH NÁŠHO MÚZEA: POČIATKY RUŽOMBERSKEJ REKLAMY

Typ akcie:
Ostatné podujatia
Dátum:
19.9.2019
Do:
19.9.2019
Čas:
17:00 hod.
Miesto:
Liptovské múzeum v Ružomberku
Vstupné:
1,00€
Popis:


Liptovské múzeum v Ružomberku vás pozýva na ďalšie podujatie z cyklu Príbeh nášho múzea.

Téma prednášky: Počiatky ružomberskej reklamy
Prednášajúci: historik Rastislav Molda

Na začiatok jesenných dní pripravili pracovníci múzea ďalšiu zaujímavú prednášku, na ktorej návštevníci spoznajú nielen zaujímavosti z ružomberskej minulosti, ale budú mať tiež možnosť vidieť a bližšie spoznať zaujímavé zbierkové predmety ukryté v depozitoch.

Kurátor a historik múzea Mgr. Rastislav Molda PhD. návštevníkom predstaví reklamnú stratégiu ružomberskej bryndziarne, ktorú založila vtedy celouhorsky známa a významná, no dnes málo poznaná rodina Makovickovcov. Návštevníci budú mať možnosť spoznať, akým spôsobom bratia Makovickí a ich potomkovia prezentovali svoje produkty, a aké, aj dnes veľmi kreatívne reklamné stratégie využívali, aby prezentovali nielen svoj produkt, ale aj svoje meno.

Prednáška o ružomberskej reklame nadväzuje na vydarené augustové podujatie, a tak majú Ružomberčania, ale aj ostatní návštevníci možnosť pravidelne sa stretávať s minulosťou regiónu a podrobne spoznať vzácne zbierkové predmety Liptovského múzea, z rôznych období. Súčasne je pre záujemcov pripravená aj kurátorská prehliadka expozície dejín Ružomberka.

Organizátori sa tešia na Vašu účasť.

Zverejnilo Informačné centrum Ružomberok

PRÍBEH NÁŠHO MÚZEA: POČIATKY RUŽOMBERSKEJ REKLAMY

ÚvodÚvodná stránka