Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Ružomberok Hľadať
 
 

Prevencia

Dopravné ihrisko

V priestoroch Detského dopravného ihriska v Ružomberku počas mesiacov apríl až október /za priaznivého počasia/ každoročne prebieha systematická výučba dopravnej výchovy, zameraná predovšetkým na žiakov štvrtých ročníkov základných škôl. Každá trieda absolvuje dopravnú výchovu v rozsahu jednu vyučovaciu hodinu teoretickej výučby a jednu vyučovaciu hodinu praktickej prípravy, počas ktorej si môžu žiaci vyskúšať nadobudnuté teoretické vedomosti v praxi. Na konci je každému žiakovi štvrtého ročníka vydaný preukaz cyklistu, pretože dopravnej výchovy sa zúčastňujú aj deti materských a prvého stupňa základných škôl.
Dopravné ihrisko má v prenájme mesto Ružomberok - oddelenie školstva. Výučba žiakov je zabezpečená spoluprácou inštruktora autoškoly s mestskou políciou a OR PZ v Ružomberku.
Na dopravnom ihrisku sa každoročne koná aj akcia pre žiakov ZŠ - "Bezpečne na bicykli", ktorú zabezpečujú OR PZ Ružomberok, CVČ Elán a Mestská polícia Ružomberok.


 

finančná hotovosť

Dňa  7. mája 2019  bola na ulici Plavisko za pohostinstvom Prameň nájdená  finančná hotovosť. Nájdená vec bola vzatá do úschovy na útvar mestskej polície, kde si ju môže majiteľ, ktorý hodnoverne preukáže, že je vlastníkom veci prevziať.


 
ÚvodÚvodná stránka