Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
Ružomberok Hľadať
 
 

Rozmiestnenie kontajnerov na odev - Pomocný anjel

Pomocný anjel, n.o.

pomocny_aniel.pngPomocný anjel vznikol ako organizácia, ktorej hlavným účelom je poskytovanie pomoci najmä sociálnym zariadeniam (ako napr. nemocniciam, domovom dôchodcov, detským domovom, doliečovacim ústavom a pod.) ale aj jednotlivcom, rodinám prostredníctvom svojich rôznych činností, projektov a aktivít.

Pomocný anjel sa snaží vyvíjať a uskutočňovať aktivity a projekty v rôznych oblastiach, ktoré slúžia na zachovanie čistoty životného prostredia a úspory energie. Pri týchto činnostiach sa snaží aktívne zapájať širšiu verejnosť a to s poukázaním na potrebu pomoci tým, ktorí to najviac potrebujú, formovanie hodnôt a zachovanie životného prostredia.

Jednou z aktivít tejto neziskovej organizácie je zabezpečenie bezplatného zberu šatstva a textílii v obciach a mestách na Slovensku.

Čo sa týka šatstva, topánok, textílií a hračiek ktoré zbierajú, toto by malo byť ešte vhodné na ďalšie použitie, malo by byť vypraté, bez poškodenia umožňujúce jeho následné použitie. Topánky by byť mali v pároch a zviazané, resp. inou formou spárované.

Šatstvo, topánky, textílie a hračky spĺňajúce vyššie uvedené podmienky, môžu obyvatelia vkladať zabalené do zberných nádob umiestnených na území mesta. Prosíme však občanov, aby v prípade ak je zberná nádoba preplnená, o neukladanie šatstva do okolia zbernej nádoby, keďže raz takto uložené šatstvo, ktoré sa nezmestilo do zbernej nádoby je vystavené vplyvov životného prostredia ako aj útokom neprispôsobivých občanov. Nádoby spoločnosť vyprázdňuje pravidelne a teda treba skúsiť počkať na prázdnu nádobu, a tak zabrániť poškodeniu a znehodnoteniu šatstva, topánok, textilu a hračiek.

Bezplatnú pomoc vo forme šatsva a textílií prijalo už mnoho rodín a zariadení ako napr:

 - Detské oddelenie HNsP Trstená

 - Kysucká nemocnica s poliklinikou Čadca

- Nemocnica s Poliklinikou Považská Bystrica

- Fakultná nemocnica s Poliklinikou v Žiline

- Dolnooravská nemocnica s poliklinikou MUDr. L.N.Jégeho Dolný Kubín

 - Zariadenie sociálnych služieb v Leviciach

- Liečebňa pre dlhodobo chorých Stiavnička, Ružomberok

- Detský domov Martin a mnoho dalších po celom Slovensku.

Dúfame, že nájdeme podporu v našich projektoch a podarí sa nám spoločne naplniť všetky naše ciele a myšlienky.

Kontakt:

http://www.pomocnyanjel.sk/

 


 
Zobrazenie v mape_1.jpg(502.6 kB)Zobrazenie v mape_1.jpg
Zobrazenie v mape_2.jpg(96.9 kB)Zobrazenie v mape_2.jpg
ÚvodÚvodná stránka