Podujatia

FAREBNÉ ČÍTAČKY: HANA ZELINOVÁ (Mestská knižnica)

Farebne citacky

Miesto konania: Mestská knižnica Ružomberok

Mestská knižnica Ružomberok vás pozýva na literárno – výtvarné zážitkové stretnutie pre dospelých a seniorov.

Na stretnutie pozývame aj mamičky na rodičovskej dovolenke s chuťou tvoriť a zahĺbiť sa do čítania.

V cykle stretnutí Farebné čítačky budeme pracovať s tvorbou starších aj súčasných slovenských autorov. Inšpiráciou nám bude Božena Slančíková Timrava, Maša Haľamová, Hana Zelinová, Veronika Šikulová, Dušan Dušek a Daniel Pastirčák. Budeme listovať ich knihami, čítať úryvky z nich a prenášať svoj čitateľský zážitok na plátno.

Chceme ponúknuť možnosť stotožnenia čitateľa s prežívaním literárnych postáv. Cez tvorivú stránku získame nový pohľad na dané dielo, spojíme slová s obrazom a budeme ich interpretovať cez svoje vnímanie a individuálne interpretácie. Účastníci stretnutia odídu z knižnice s vlastným dielom, ktoré im bude pripomínať konkrétne Farebné čítačky. Môže byť vstupenkou k ďalšiemu poznávaniu toho ktorého autora.

Farebné čítačky nadväzujú na predchádzajúcu spoluprácu knižnice s Ateliérom vo vile. Realizovali sme spoločne výtvarne – literárne stretnutie s Igorom Smelým, autorom knihy Rozhovory s Annou K a stretnutie pre mladých inšpirované poéziou kanadsko – indickej poetky Rupi Kaur. Prepojenie literatúry s výtvarným vyjadrením poukázalo na hlbšie navnímanie a precítenie textu a umocnenie čitateľského zážitku.

O lektorke:
Regina Lovišková je tvárou aj zakladateľkou Ateliéru Vo Vile. Všetky projekty prechádzajú jej rukami, od vzniku až po ukončenie a vyúčtovanie. Regina sama tvorí a venuje sa kresleniu s prvkami arteterapie. Študovala Vzdelávací program s názvom: Intervencia umením – arteterapia v procese socializácie, reedukácie, výchovy a liečby v Terra Terapeutice u prof. PaedDr. Jaroslava Anna Šicková – Fabrici, akad. sculptor, PhD.

Vstup zdarma

Na kurz je potrebné sa prihlásiť cez formulár.
ONLINE FORMULÁR TU

Máte záujem dostávať pozvánky na podujatia v Ružomberku a okolí? Ak áno, tak nám napíšte na: info@ruzomberok.eu

Zverejnilo Informačné centrum Ružomberok

Informácie

Galéria