Podujatia

KNIŽNICA V KAVIARNI: MAČKOHLAVÝ OROL ALEBO CESTA DO TAJOV ČÍNSKEJ A KÓREJSKEJ KULTÚRY (Kaviareň Zrnko dobrej kávy)

Mackohlavy orol

Miesto konania: Kaviareň Zrnko dobrej kávy v Ružomberku

Mestská knižnica Ružomberok vás pozýva na stretnutie knižného klubu v kaviarni Zrnko, pri dobrej káve a čítaní knihy Mačkohlavý orol alebo Cesta do tajov čínskej a kórejskej kultúry spolu s autorkou Dominikou Sakmárovou.

Príďte si vychutnať príjemnú atmosféru a započúvať sa do slov i hudby.

Moderuje a číta: Terezka Vorčáková
Hudobný hosť: Viki Staňová

O autorke:
Dominika Sakmárová, autorka a milovníčka čínskej a kórejskej kultúry, absolvovala štúdium sinológie na Karlovej univerzite v Prahe. S veľkým nasadením sa venuje šíreniu poznatkov o čínskej a kórejskej kultúre, jazyku a histórii prostredníctvom prednášok a diskusií na Slovensku aj v Česku.

Svoje skúsenosti a vedomosti získala počas pobytov na Taiwane, v Číne a neskôr aj v Južnej Kórei, kde žila niekoľko rokov so svojou rodinou. Je autorkou dvoch úspešných kníh Mačací kožuch a ťava pri Čínskom múre a Kórejské halušky, a v najbližších dňoch sa na pultoch kníhkupectiev objaví jej tretí titul s názvom Mačkohlavý orol Alebo Cesta do tajov čínskej a kórejskej kultúry. Dominika má rada slovenský folklór, vedie vlastnú folklórnu skupinu a môžete ju poznať aj ako vášnivú zberateľku krojov.

Podujatie je realizované s finančnou podporou SLC (Slovenské literárne centrum).

Vstup zdarma

Na tomto verejnom podujatí budú vyhotovované fotografie prevádzkovateľom Mestská knižnica Ružomberok za účelom propagácie na webovom sídle a sociálnej sieti. Účasťou na podujatí súhlasíte s ich zverejnením. Budeme s nimi nakladať v zmysle pravidiel GDPR podľa nariadenia EP a Rady EÚ č. 2016/679 a zákona č. 18/2018 Z.z.

Máte záujem dostávať pozvánky na podujatia v Ružomberku a okolí? Ak áno, tak nám napíšte na: info@ruzomberok.eu

Zverejnilo Informačné centrum Ružomberok

Informácie

Mariánska ul. 9, Kaviareň Zrnko dobrej kávy v Ružomberku

Galéria