Podujatia

MANŽELIA STODOLOVCI

Manzelia Stodolovci

Temný milostný príbeh inšpirovaný životom skutočného manželského páru sériových vrahov.

Na vidieku, kde životy plynú bez akejkoľvek perspektívy, vraždí manželský tím Jaroslav a Dana Stodolovci osamelých seniorov, o ktorých spoločnosť už dávno stratila záujem.

Jaroslav a Dana sú mladý pár, ktorý žije v pokojnej dedine, kde sa všetci obyvatelia dobre poznajú. Keďže vidia ľahko zarobené peniaze, rozhodnú sa okradnúť svojho osamelého starého suseda, ktorého Jaroslav pritom zabije. Na ich prekvapenie polícia takmer automaticky akceptuje násilnú smrť dôchodcu ako nehodu a o prípad sa ďalej nezaujíma. To vedie Stodolovcov k presvedčeniu, že starší ľudia sú ľahkou obeťou nielen drobných krádeží, ale aj vrážd. Už niet cesty späť, Dana si obľúbila moc nad svojimi obeťami a zvláštny dobrodružný pocit víťazstva nad políciou. Jaroslav sa ocitne na križovatke, kde má šancu od Dany odísť, ale nepodarí sa mu to a musí čeliť následkom svojich i jej zločinov. Brutálne vraždy úzko súviseli s ich vzťahom, obrazom závislosti a vzájomnej manipulácie, z ktorej ani jeden z nich nemohol vyjsť ako víťaz.

“Stodolovci” nie sú vo filme len vraždiace monštrá, to by bolo príliš jednoduché. Naznačovalo by to, že sú úplne iní ako my, iný “druh”. Ale stále sú to ľudia. Objavili a otvorili sa manipulácii, násiliu, vraždám – a systém ich nezastavil. Tak ako v priebehu vojny, keď všetky inštitúcie zlyhajú a zrazu je “všetko dovolené”, z bežných občanov sa stávajú sadisti a vrahovia”, približuje svoje hlavné postavy režisér Petr Hátle.

Réžia: Petr Hátle
Scenár: Petr Hátle, Tomáš Hrubý
Kamera: Prokop Souček
Hudba: Adam Levý
Hrajú: Jan Hájek, Lucie Žáčková, Barbara Lukešová, Martina Jindrová…

Dráma, 107 min., MN18+, CZ/SK, OV, 2D projekcia

Obsahové deskriptory: násilie, sex, vulgarizmy

Vstupné: 7,00€ / 6,00€

Vstupenky si môžete v predpredaji zakúpiť v Informačnom centre Ružomberok a v pokladni kina.

Máte záujem dostávať pozvánky na podujatia v Ružomberku a okolí? Ak áno, tak nám napíšte na: info@ruzomberok.eu

Zverejnilo Informačné centrum Ružomberok

Informácie

Kino Kultúra v Ružomberku

Galéria