Podujatia

VYCHÁDZKA NA PUSTÝ HRAD

Pusty hrad

Klub slovenských turistov Ružomberok organizuje vychádzku zo Zvolena na Pustý hrad.

Pustý hrad, v minulosti nazývaný aj Zvolenský starý hrad, je situovaný na čiastočne zalesnenom vrchu pohoria Javorie, nad sútokom riek Hron a Slatina pri Zvolene. Patrí medzi najrozsiahlejšie hradné zrúcaniny nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe, hradný komplex sa skladá z horného a dolného hradu. Bol jedným z najdôležitejších sídiel uhorských kráľov, od 12. storočia slúžil ako sídlo Zvolenskej župy, aj významného župana, magistra Donča, od polovice 15. storočia strácal svoj význam. Hradný vrch ponúka panoramatické výhľady do vzdialenosti 50 km na Zvolenskú kotlinu, Štiavnické aj Kremnické vrchy, Veľkú Fatru, Nízke Tatry, Javorie či Poľanu.

Popis trasy: Zvolen, vlak (285 m) modrá -► sedlo Veľký vrch (510 m) modrá -► Pustý hrad (565 m) -► Pod Haputkou (285 m) -► modrá Zvolen, vlak (285 m)
Vzdialenosť: 10 km, čas 3:00 hod. + prestávky
Prevýšenie: stúpanie 385 m, klesanie 385 m
Vybavenie: letná turistická výstroj (pevná obuv, turistické palice)
Obtiažnosť: peši I.- II.
Doprava: autobus, vlak
Zraz: autobusová stanica, odchod autobusu 07:45 hod. smer Banská Bystrica, odtiaľ autobusom 09:03 hod. alebo vlakom R 09:31 hod. do Zvolena
Predpokladaný návrat: 16:30 hod., spoje späť: autobus 14:30 hod. Zvolen – Banská Bystrica, 14:55 hod. Banská Bystrica – Ružomberok, vlak R 14:06 hod. Zvolen – Vrútky, R 15:56 hod. Vrútky – Ružomberok

Túra sa bude konať len za priaznivého počasia.

Účastníkom akcie odporúčame mať poistenie nákladov na záchranné akcie Horskej záchrannej služby, ak nemajú, idú na turistickú akciu na vlastné nebezpečenstvo a všetky náklady na záchranné akcie HZS si budú hradiť z vlastných zdrojov.

Informácie: Erika Straková, tel. +421 905 555 790, e-mail: straka10@gmail.com

Máte záujem dostávať pozvánky na podujatia v Ružomberku a okolí? Ak áno, tak nám napíšte na: info@ruzomberok.eu

Zverejnilo Informačné centrum Ružomberok

Informácie

Galéria