Podujatia

RUŽOMBERSKÉ LETNÉ KINO 2024: VOJNA POLICAJTOV (Park Š. N. Hýroša)

Vojna policajtov

Kultúrny dom A. Hlinku vás pozýva na premietanie Ružomberského letného kina 2024.

Miesto konania: Park Š. N. Hýroša v Ružomberku

“Keď hľadíš do priepasti, aj priepasť hľadí do teba.”

Vojna policajtov je akčný politický thriller renomovaného producenta Rudolfa Biermanna, ktorý film natočil ako svoj režijný debut na základe námetu knihy Vtedy na východe a podľa scenára  novinára a spisovateľa Arpáda Soltésza.

Jeho kniha, na základe ktorej vznikol film Sviňa, rezonovala aj pred štyrmi rokmi nielen na knižnom trhu, ale aj v kinosálach, kde pritiahla skoro 400-tisíc divákov a stal sa najúspešnejším filmom modernej histórie Slovenska.

Dej príbehu Vojna policajtov sa odohráva počas temného obdobia mečiarizmu v košickom podsvetí 90-tych rokov. Diváci tak budú mať opäť možnosť nahliadnuť do reality nášho života, o ktorej možno ani len netušili alebo radšej tušiť nechceli. Hlavnú postavu otrlého policajného vyšetrovateľa hrá známy a populárny slovenský herec Alexander Bárta. Jeho kapitán Miki Miko sa zručne pohybuje na hrane zákona v divokom prostredí východoslovenského podsvetia, kde si v krehkej symbióze nažívajú lokálne mafiánske gangy kryté tajnými dohodami so SIS, podnikatelia a miestna polícia, štedro odmeňovaná za privieranie očí pred zločinmi.

Dávid proti Goliášovi – asi tak by sa dal opísať boj, ktorý povedie kapitán Miky Miko (Alexander Bárta), samotársky policajný operatívec. Prostredie Mika vyformovalo tak, aby nikomu neveril. Ale keď mu je pridelený systému “neposlušný” partner Igor Molnár (Juraj Loj), zistí, že sú si v mnohom podobní. Sú súčasťou mechanizmu, ktorý chcú zmeniť, pretože ich viac nebaví chytať zločincov, ktorí budú na druhý deň prepustení – aj s usvedčujúcimi dôkazmi. Reakcia ohrozeného systému však na seba nenechá dlho čakať a spustí sa sled udalostí, ktorý sa na polceste končí tragédiou. Ako to bude na ďalšej ceste, to uvidia diváci až na veľkom plátne. Hovorí sa ale, že pomsta je najlepšia motivácia, hoci niekedy prehra môže znamenať istú smrť.

Réžia: Rudolf Biermann
Scenár: Arpád Soltész
Kamera: Martin Štrba
Hudba: Vladimír Martinka
Hrajú: Alexander Bárta, Juraj Loj, Róbert Jakab, Patrik Vrbovský, Jakub Štáfek, Marián Mitaš, Jakub Rybárik, Ady Hajdu, Petra Dubayová, Bronislava Kováčiková, Martin Nikodým, Matej Marušin, Barbora Švidraňová, Anežka Petrová, Annamária Janeková…

Dráma, akčný, thriller, 150 min., MN18+, SR, rok 2024

Obsahový deskriptor: násilie, závislosť, sex

UKÁŽKA Z FILMU TU

Vstup zdarma

Máte záujem dostávať pozvánky na podujatia v Ružomberku a okolí? Ak áno, tak nám napíšte na: info@ruzomberok.eu

Zverejnilo Informačné centrum Ružomberok

Informácie

Park Š. N. Hýroša v Ružomberku

Galéria