Podujatia

SÍRA A KNIGHTMARE (Piváreň Nové Korzo)

Sira a Knightmare

Miesto konania: Piváreň Nové Korzo v Ružomberku

Piváreň Nové Korzo vás pozýva na koncert skupín Síra a Knightmare.

Po minuloročnom spoločnom turné s názvom Upíri a rytieri, kapely Not Promising Case a Knightmare zistili, že im to na jednom pódiu celkom pristane a bola by škoda túto kombináciu pochovať. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa rozhodli spojiť sily opäť. Napriek personálnym zmenám v kapele Knightmare a zmene názvu kapely NPC (teraz Síra) obe formácie idú tvrdo za svojim a energickú dávku rockovej muziky prinesú aj do ružomberského Nového Korza.

Síra (gotický hardrock/Dolný Kubín)
Kapela fungovala pod menom Not Promising Case od roku 2012. V svojich počiatkoch hrala hlavne cover verzie známych skladieb. Postupne sa kryštalizovala zostava a tým pádom aj štýl. Ponuré slovenské texty podfarbuje melodická gitarová muzika s výraznými klávesovými zvukmi. V súčasnej zostave chalani fungujú od roku 2022 a na konte majú zatiaľ ešte stále relatívne čerstvé EP Klamem (2023), ktorým uzavreli prvú kapitolu svojej existencie. Tú druhú začali písať pod menom Síra v roku 2024.

Knightmare (klasický heavymetal/Partizánske)
Kvarteto chalanov prezentuje svoju lásku ku klasickému heavymetalu tým najlepším možným spôsobom. Tvorí ho a hrá. A to v jeho najčistejšej podobe bez akýchkoľvek prímesí, či vplyvov iných žánrov. Dôkazom sú aj štyri štúdiové albumy naspievané v slovenskom jazyku. Najnovší z nich má názov Inkvizitor a vyšiel v roku 2022.

Vstup zdarma

Máte záujem dostávať pozvánky na podujatia v Ružomberku a okolí? Ak áno, tak nám napíšte na: info@ruzomberok.eu

Zverejnilo Informačné centrum Ružomberok

Informácie

Panská ul. 1, Piváreň Nové Korzo v Ružomberku

Galéria