Aktuality

Malinô Brdo otvorí sezónu, lanovka bude za symbolické jedno euro

IMG_2331

Horské stredisko Malinô Brdo, dostupné len niekoľko minút cesty z centra Ružomberka, slávnostne otvára letnú sezónu 22. júna 2024. Na návštevníkov v sobotu čaká atraktívny program pre všetky vekové kategórie a najmä jazdy lanovkou len za symbolické euro. V letnej sezóne strediskové lanovky využívajú rodiny s deťmi, turisti a najmä adrenalín vyhľadávajúci bikeri. Lákadlom sezóny bude nová cyklistická trasa vhodná pre začiatočníkov.

Malinô Brdo sa nachádza v pohorí Veľká Fatra v Hrabovskej doline, ktorá ponúka veľké množstvo športových aktivít nielen pre adrenalínových nadšencov, ale aj príjemný oddych v prírode a pri vode. „V stredisku sme spustili letnú sezónu a prevádzku kabínkovej lanovky už koncom apríla, ale slávnostné otvorenie nás aj našich návštevníkov čaká túto sobotu 22. júna. Najväčším lákadlom bude spiatočná cesta lanovkou pre všetkých len za symbolické jedno euro. Počas slávnostného otvorenia u nás vystúpi hudobná skupina Chilli Fellaz aj bubnová show MaliRosa. Najmenší si užijú penovú párty, maľovanie na tvár či tetovanie, ale aj ukážky práce hasičov i horských záchranárov,“ povedal Ivan Dic, riaditeľ strediska Malinô Brdo.

Od 1. júla bude okrem kabínkovej lanovky vyvážať na vrchol Malinné, do výšky 1 209 m n. m., návštevníkov z Hrabovskej doliny už aj sedačková lanovka, odkiaľ si vychutnajú panoramatické výhľady na Západné, Nízke aj Vysoké Tatry, Malú Fatru i Chočské Vrchy. Stredisko si obľúbili bikeri, pre ktorých je vybudovaný atraktívny bikepark. 15 kilometrov downhillových a enduro tratí, dopĺňa zábavný flow trail.

„Novinkou tohto leta je zrevitalizovaná cyklistická trať Malina, ktorá patrí k najľahším trasám v bikeparku a je vhodná aj pre začiatočníkov. Počas prázdninového obdobia navyše pripravujeme aj zvýhodnené rodinné vstupy na lanovky,“ doplnil I. Dic.

Leto je najmä o rodinách s deťmi a tie majú v stredisku veľa možností na vyžitie. Jazda lanovkou môže byť spojenás výletom v prírode, turistikou, návštevou zvieratiek na minifarme Sidorovo, interakciou na náučných chodníkoch na Malinné Brdo. V stredisku pripravili aj pokračovanie rodinnej hry Záhady lesa, ktorá deti zabaví i niečo naučí a po absolvovaní poteší drobným darčekom.

„Liptov ponúka veľa možností pre dovolenkárov, okolie Ružomberka nevynímajúc. Výlet na Malinô Brdo môžu hravo spojiť aj s návštevou Vlkolínca, jedinej pamiatky UNESCO na Liptove, pričom vstup do expozícií si môžu priamo zakúpiť s lístkom na lanovku. Skvelú zábavu sprostredkujú z Malina Brda aj jazdy horskými kárami či terénnymi kolobežkami po trase dlhej viac ako štyri kilometre. Jazda je vhodná pre všetkých a to vďaka jednoduchémuovládaniu káry a kolobežky a aj asfaltovému povrchu trasy,“ povedala Darina Bartková, riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV.

Leto na Malinom Brde bude patriť aj športovým podujatiam.Slovenský pohár v zjazdovom bicyklovaní 30. júna, 13. júla obľúbené bežecké preteky Behaj lesmi a populárne preteky Spartan race od 30. augusta do 1. septembra 2024. „V spolupráci s vedením strediska sme sa dohodli na príprave otvorenia letnej turistickej sezóny a koordinácii všetkých aktivít, aby sa letná sezóna vydarila lepšie ako zimná. Zároveň chceme podporiť marketingovými akciami najmä verných zákazníkov, ktorí si kúpili sezónne permanentky na zimu, aby mohli využívať služby strediska aj v lete,“ zdôraznil Ľubomír Kubáň, primátor mesta Ružomberok, ktoré je menšinovým spoločníkom v obchodnej spoločnosti Skipark RK.

Katarína Šarafínová, REGION LIPTOV – Oblastná organizácia cestovného ruchu

Snímky: ilustračné, Skipark Ružomberok

Galéria